פוליטי / מדיני

השר גנץ: נפתלי בנט ומנסור עבאס – ביבי משתמש בכם

יו״ר כחול לבן ושר הביטחון, בני גנץ, כתב היום (שלישי) בעמוד הפייסבוק: "מזימת אפריל של נתניהו לביטול המשפט עדיין כאן: הקמת ממשלה עם בנט ועבאס, מינוי אוחנה לשר המשפטים, פיטורי היועמ׳׳ש ומינוי פרקליט מדינה "מטעם" שיעצור את המשפט."

יו"ר כחול לבן אמר: "בשבוע הבא נתניהו יגיע לבית המשפט, בימים אלו, הוא מנסה בכל כוחו להשביע ממשלה חדשה. הוא מבטיח הרים וגבעות, העיקר להוציא את כחול לבן ממשלת המעבר, כי הוא יודע שאין לו שום סיכוי לקדם יוזמות נגד מערכת אכיפת החוק – כל עוד אנחנו שם. "

השר גנץ הוסיף: "איך שהממשלה תושבע, המנגנון הפריטטי יבוטל, הוא יפר כל התחייבות שנתן להם, ידרוס כל אות שכתובה בהסכם הקואליציוני. למה? כי הוא הצליח במשימת העל שלו להוציא את כחול לבן מהממשלה, דבר שיאפשר לו לקדם את מזימת אפריל. אף אחד לא יוכל לעצור אותו."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

כמו כן, הסביר יו"ר כחול לבן: "צריך להבין, ברגע שקמה ממשלה חדשה, כדי להחליף את נתניהו, הכנסת צריכה להתכנס סביב מועמד שיש לו 61 מצביעים בהצבעת אי אמון קונסטרוקטיבי. כלומר – הסיכוי שנצליח להפיל את הממשלה של ביבי אחרי שתוקם – אפסי. בשלב הזה עבאס ובנט יהפכו לבני ערובה של נתניהו. או שהוא ממשיך להיות ראש ממשלה עם קואליציה שתעשה כל מה שירצה, בלי איזונים ובלמים ועם חסינות, או שיגרור אותנו לבחירות חמישיות ושישיות, כשהוא לבד על ההגה."

לבסוף פנה גנץ: "אני קורא מכאן לבנט ומנסור עבאס – אל תתנו לזה יד, אל תאמינו לנתניהו. גם אתם יודעים שנתניהו עסוק בדבר אחד – הימלטות ממשפטו. לכן פגע קשות בכלכלה ולא קידם תקציב מדינה, לכן הוא לא ממנה שר משפטים קבוע ופרקליט מדינה. יש רק דרך אחת למנוע את זה – הקמת ממשלה ישרה ללא נתניהו ומינוי יו"ר כנסת מוסכם של גוש השינוי. והכל צריך להיעשות בהקדם מהר, כי בזמן שאנחנו רבים, ביבי עובד."

ארכיון: צילום: טל עוז / משרד הביטחון

Back to top button