חדשות הארץ

לראשונה בישראל: שני כלי רכב מיוחדים המיועדים להתרמת פלסמה

מגן דוד אדום חנך היום (חמישי) שני קרוואנים חדשים וייחודיים המיועדים להתרמת פלסמה. כלי הרכב הייחודיים יוצרו ע"י חברת קרווילה הישראלית והם מחולקים ל- 2 אזורים: חדר המשמש לתשאול דיסקרטי  של התורמים ובשני – 4 מיטות התרמה שלצידן מכשירי פרזיסי מיוחדים להתרמת הפלסמה. לכל תורם יש עמדת מולטימדיה אישית על מנת להנעים את זמנו במהלך התרומה שאורכת כשעה. הקרוואנים ממוזגים, אינם תלויים במקור חשמל חיצוני ופועלים בכל מזג אוויר, באמצעות גנרטור ייחודי. היום התבצעה ההתרמה הראשונה בכפר חב"ד ובמהלכה תרמו פלסמה שישה מחלימי קורונה.

בעבר, ניתן היה לתרום פלסמה רק בשירותי הדם של מגן דוד אדום בתל השומר ובתחנת מד"א בירושלים. בתקופת הקורונה, נוספו עמדות נוספות בתחנות מד"א בחיפה ובטבריה.  כיום, בזכות התוספת של הקרוואנים החדשים ביכולתו של הארגון להגיע לכל אתר בארץ על מנת להתרים פלסמה ממחלימים מקורונה ולספק אותה לחולים במצב בינוני וקשה.

החל מימים אלו, הודות לפרויקט המיוחד תונגש התרמת הפלסמה באופן נרחב יותר לאזרחים, בקרבת מקומות מגוריהם,  במטרה לסייע לכמה שיותר חולי קורונה, ככל שיתגבר הצטרך. הקרוואנים מותאמים לכך שניתן יהיה להתרים בהם גם מנות דם רגילות.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עפ"י נתוני מד"א, עד היום הותרמו בשרותי הדם של מד"א 21,900 מנות פלסמה ממחלימים מקורונה מהם ניתנו 6,662 מנות ל-3,331 חולי קורונה במצב בינוני וקשה (2 מנות לכל חולה).

לראשונה בישראל: שני כלי רכב מיוחדים המיועדים להתרמת פלסמה
צילום: דוברות מד"א

מחלים הקורונה בנימין ליפשיץ, סגן ראש המועצה אזורית שדות דן, שתרם פלסמה בקרוואן: "אני תרמתי פלסמה בעבר, אבל עכשיו כשזה ממש ליד הבית זה הרבה יותר קל. הידיעה שאני יכול לתרום ולתת לאנשים אחרים משהו שיכול להציל את החיים שלהם, זו הזכות הכי גדולה שיכולה להיות והנגישות של התרומה בהחלט מסייעת ונותנת חשק לבוא ולתת לאחר."

ליאור אלטמן, מנהל מערך התרמות הדם הארצי של מד"א: "הפרויקט הייחודי משדרג באופן משמעותי את יכולתנו לאסוף תרומות פלסמה ולסייע למטופלים ואין ספק שבאמצעות קרוואנים החדשים נוכל לסייע ליותר מטופלים".

פרופ' אילת שנער, סמנכ"ל שירותי הדם במד"א: "הקרוואנים החדשים מיועדים להנגיש את התרומות למחלימי קורונה באופן מהיר ונוח. במקום שהציבור יגיע אל תחנות מד"א שבהן נמצאים מכשירים מיוחדים – אנחנו נגיע אליו, במטרה להקל את ההליך ולייעל את הנושא. כלי הרכב היפים והיעילים האלה יוצרו בישראל, בעיצוב של אנשי מד"א, ומאפשרים לנו, לראשונה, להרחיב את התרמות הפרזיס לכל רחבי הארץ. אנחנו מודים לכל העוסקים במלאכה, ובמיוחד למחלימים שבאים לתרום פלסמה להצלת חיי חולי קורונה."

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "הקרוואנים החדשים מציבים את מגן דוד אדום, ארגון ההצלה הלאומי של ישראל בקדמת הטכנולוגיה, גם ביכולת להתרים פלסמה. באמצעות הקרוואנים הניידים ניתן להגיע לכל מקום ותרומת הפלסמה תתאפשר בכל מקום ובכל שעה – בצורה יעילה ונוחה. אני רוצה להודות לחברת קרווילה ולכל השותפים שסייעו לבניית הקרוואנים שיסייעו לנו ללא ספק להציל חיים."

צילום וידאו: דוברות מד"א

Back to top button