חדשות הארץ

כ-20,000 שוטרים סיימו את עבודתם בכ-13,000 קלפיות שנפרסו ברחבי הארץ

במסגרת ההיערכות המשטרתית המיוחדת, פועלים החל משעות הבוקר המוקדמות כ-20,000 שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים לצד אלפי מאבטחים, סדרנים ומפקחים. אלפי שוטרים נפרסו במוקדי ההצבעה השונים – יותר מ-13,000 קלפיות באלפי ריכוזים בכל רחבי הארץ, זאת על מנת לשמור על הסדר הציבורי והביטחון, ולהבטיח את קיומן של הבחירות לכנסת. במבצע הלאומי, המשטרה פעלה במספר מעגלי אבטחה לשמירת שלום הציבור ובטחונו, וכן הפעילה בבחירות אלו צוותי הונאה שפעלו באופן יזום לביקורות בקלפיות ומענה מיידי בעקבות דיווחים ותלונות על חשדות לזיופים ועבירות על טוהר הבחירות ברחבי הארץ.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

לאורך היממה, פעלו כוחות המשטרה כנגד כל ניסיון לפגוע בטוהר הבחירות ובהליך ההצבעה התקין ובעקבות כל תלונה או דיווח שהעלה חשד לאי סדרים בקלפיות, זאת בתיאום מלא ובשיתוף פעולה עם ועדת הבחירות המרכזית. יום הבחירות לכנסת ה-24 עבר עד כה ללא אירועים חריגים משמעותיים. אירועים נקודתיים שהיו במספר קלפיות ברחבי הארץ טופלו בזמן אמת ע"י השוטרים, בהם הפרות סדר נקודתיות, תעמולה אסורה, חשדות לזיוף ו/או התחזות לאחר וכיו״ב. משטרת ישראל תמשיך לבדוק ולחקור את התלונות והדיווחים השונים שהתקבלו ביחס לעבירות על טוהר הבחירות והוראות החוק.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

כאמור לצד ההיערכות המבצעית המוגברת סביב ריכוזי הקלפיות, פעלה משטרת ישראל במשך היום גם במוקדי הבילוי והצירים בכל רחבי הארץ, בכדי לתת מענה מיטבי גם לאירועי השגרה ולמטיילים הרבים שפקדו את אתרי הבילוי, הפארקים, מרכזי הקניות והכבישים ביום השבתון, בדגש על הכוונת התנועה ושמירת החוק, התקנות, הסדר והביטחון. בשעות הלילה, תימשך ההיערכות המבצעית המוגברת של משטרת ישראל בעת סיום הבחירות לכנסת ה-24 של מדינת ישראל. עם סגירת הקלפיות, נערכת משטרת ישראל לאבטח את תהליך ספירת הקולות ופועלת לליווי הקלפיות תוך המשך שמירה על הסדר הציבורי וטוהר הבחירות.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
Back to top button