פוליטי / מדיני

הנשיא ריבלין על החקירה בהאג: "סומכים על ידידינו באירופה שיעמדו לצדנו"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין המריא לביקור מדיני באירופה הבוקר (שלישי) במהלכו יקיים סדרת פגישות מדיניות בברלין, וינה ופריז. אל הנשיא מתלווה הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, שיעניק תדרוכים ביטחוניים במהלך הפגישות המדיניות.

אמש, בטרם המריא, אמר הנשיא: "הנסיעה המדינית החשובה אליה אני יוצא יחד עם הרמטכ"ל, משמעותית מאוד בתקופה זו, יותר מתמיד. אירופה מגלה מחויבות בלתי רגילה לביטחונה של מדינת ישראל, ולשימור היציבות במזרח התיכון ואנו מלאי הערכה על כך. התקופה הנוכחית פותחת פתח של תקווה להעצמת הקולות המתונים באזור ואנו נעשה כל מאמץ לאפשר לקולות אלה לקבל את המקום הראוי."

הנשיא מוסיף: "דווקא בשעה זו, מאיימים הכוחות הקיצוניים ובראשם איראן, לערער על היציבות הזאת וחשוב לוודא כי הקהילה הבינלאומית רתומה, בקול נחרץ ובלתי מתפשר, למאבק בהתגרענות האיראנית ותמיכתה בארגוני טרור המאיימים על ישראל ועל היציבות באזור. על סדר יומי בביקור זה עומד גם המאבק בשימוש שנעשה בבית הדין הבינלאומי בהאג, כנגד חיילינו ואזרחנו. חיילינו הם בשר מבשרנו, ילדינו ונכדינו ואנו סומכים על ידידינו באירופה שיעמדו לצדנו גם במערכה החשובה הזאת."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הנשיא יחל את ביקורו היום בפגישת עבודה מדינית עם נשיא גרמניה ד"ר פרנק-וולטר שטיינמאייר, בארמון הנשיאות שבברלין, לאחריה יישאו השניים הצהרות משותפות לתקשורת. מאוחר יותר ייפגש הנשיא עם שר החוץ של גרמניה, הייקו מאס.

למחרת ימריא נשיא המדינה לוינה, שם יתקבל על ידי משמר כבוד בטקס ממלכתי בארמון הנשיאות. לאחר הטקס יקיים הנשיא פגישה מדינית עם נשיא אוסטריה, אלכסנדר ון דר בלן. הנשיאים עתידים לשאת דברים בטקס זיכרון לקרבנות השואה, שיערך למרגלות האנדרטה לזכר יהודי אוסטריה.

ביום חמישי ימריא נשיא המדינה לפריז, שם יקיים פגישה מדינית עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון. בתום ביקורו בצרפת ימריא הנשיא חזרה לישראל.

הנשיא ריבלין וכוכבי
צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח