פוליטי / מדיני

בן גביר: אדרוש מנתניהו להיות השר לביטחון הנגב והגליל

יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, הודיע הערב (שבת) כי ידרוש מנתניהו להיות השר לביטחון הנגב והגליל בממשלה הבאה.

בראיון לתכנית 'פגוש את העיתונות' עם רינה מצליח בערוץ 12, אמר בן גביר: "כאשר ראש הממשלה אמר שאני לא אהיה שר, לא הבנתי מה הוא רוצה, כי התכנית המקורית שלי הייתה לבקש את ראשות ועדת חוקה. זה המקצועי שלי, משפטים, בניתי משרד עורכי דין מצליח וזה מה שרציתי. אבל אני נמצא אחרי חודש בו באים אליי חיילים בנגב, ואומרים לי 'אנחנו נכנסים לשטחי אש שלנו' ויש שם אנרכיה מוחלטת. נשים שהולכות לג'וגינג מטרידים אותן. בצפון, לא רק בדרום לוקחים פרוטקשן מבעלי העסקים. ולכן אני אומר כאן לראשונה – אני מתכוון לבקש מנתניהו להיות השר לביטחון הנגב והגליל. צריך להחזיר את הביטחון לנגב ולגליל. מה שהולך שם זה מערב פרוע. מישהו צריך לטפל בזה – וזה אני".

בנוסף, התייחס בן גביר להצעת החוק אותה הוא מתכוון להציע בכנסת הקרובה, לפיה ראש הממשלה והשרים יהיו זכאים לחסינות מהעמדה לדין באופן אוטומטי: "לראש ממשלה ולשרים צריכה להיות חסינות נקודה. אני לא עושה את זה בשביל נתניהו או דרעי, אני עושה את זה בשביל כל שר או ראש ממשלה, כדי שלא יהיו שבויים בידי היועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות. בכל מדינה נורמלית אין דבר כזה. רק בישראל אדם אחד יש לו את כל הכח להחליט מי יהיה ראש ממשלה או שר. את הדבר הזה צריך לעצור".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בן גביר נשאל האם יש קונסטלציה בה יישב תחת ראש ממשלה שהוא אינו נתניהו. "נתניהו הוא באמת ליגה אחרת. לא אשב תחת לפיד או סער. בנט, עם כל הכבוד וההערכה, לא יכול להיות ראש ממשלה עם עשרה מנדטים".

עו"ד איתמר בן גביר. צילום: דוברות עוצמה יהודית
Back to top button