זיהום הנפט: הועברו כספים לרשויות מקומיות לכיסוי הוצאות ניקוי החופים


זיהום הנפט: הועברו כספים לרשויות מקומיות לכיסוי הוצאות ניקוי החופים

המשרד להגנת הסביבה החל ביום חמישי האחרון להעביר את הכספים לרשויות המקומיות בשל ההוצאות שנגרמו להן בשל ניקוי החופים.

בעקבות אירוע זיהום חופי הים התיכון בישראל בגושי זפת בכמות רבה לאורך 160 ק"מ, ובשל הצורך לשקם את החופים שנפגעו באירוע, למזער את הנזקים הסביבתיים והאקולוגיים ואת הפגיעה במגוון הביולוגי, סוכם כי המשרד להגנת הסביבה יקצה באמצעות הקרן למניעת זיהום הים 45 מיליון שקל: 30 מיליון שקל לרשויות ולרשות הטבע והגנים; 10 מיליון שקל עבור פינוי פסולת הזפת מהחוף והטיפול בה ו-5 מיליון שקל עבור מחקר, ניטור וסקרים.

הנהלת הקרן החליטה להעביר מסכום זה סיוע בהיקף של עד 30 מיליון שקל להשבת הוצאות לרשויות המקומיות ולרשות הטבע והגנים הלאומיים, המחזיקות בחופים בים התיכון אשר נפגעו בתקרית הזפת (עד 250 אלף שקל לכל קילומטר של קו חוף), עבור טיפול בזיהום בחופים, לרבות בבעלי החיים שנפגעו ממנו. מתוך סכום זה תועבר מקדמה כסיוע מיידי בהיקף של 62.5 אלף שקל.

שאר הסכום – ועד 75% מסך של 250 אלף שקל לקילומטר יינתן לרשויות עבור חופים שנפגעו לפי הקריטריונים הבאים: אורך החוף שנפגע (עם תיעוד מדויק), תיעוד מלא של ההוצאות בהתאם לקבלות, חשבוניות ויומני עבודה וכן אישור המשרד להגנת הסביבה לסיום פעולת הניקוי בחופים.

עד כה, הרשויות שכבר קיבלו את המקדמות הן נתניה, מטה אשר, חוף הכרמל וג'יסר א-זרקה

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, אמרה: "המשרד להגנת הסביבה משלם מקדמות לרשויות המקומיות עבור ההוצאות שנגרמו להן בשל ניקוי החופים. המנגנון מהיר ויעיל, כל רשות מקומית שתשלים את התהליך ותגיש את בקשת הסיוע – תקבל באופן מיידי את השיפוי, בהיקף של עד 30 מיליון שקל לכלל הרשויות המקומיות ולרשות הטבע והגנים מתוך התקציב שהעברנו בהחלטת הממשלה. נמשיך לפעול על מנת לפתוח את עונת הרחצה במועד, לקדם את המחקר בנוגע לפגיעה האקולוגית ולאתר את העבריין שגרם למפגע״

פינוי פסולת הזפת היום, באמצעות זרוע הביצוע של המשרד להגנת הסביבה – החברה לשירותי איכות סביבה. צילום: אלעד יעקב, לשכת העיתונות הממשלתית

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


כרטיס ביקור דיגיטלי
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן