בריאותמבזקים

דו"ח אמ"ן: זוהה זן חדש של הנגיף בניו יורק שעלול להגיע לישראל

מעיקרי דו"ח אמ"ן שפורסם הבוקר (שישי) עולה כי היקף התחלואה גבוה, מגמת הירידה כמעט נבלמה: מספר החולים במצב קשה נותר גבוה יחסית – מעל 800 ומקדם ההדבקה ממשיך לעלות ומתקרב ל-1 והגיע הבוקר ל-0.97 – סימן לעצירת הירידה בתחלואה. גם שיעור החיוביים הארצי (כ-6.5%, בממוצע שבועי) ממשיך להיות גבוה יחסית, סימן להיקף הדבקה נרחב באוכלוסייה.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

עוד עולה מהדו"ח כי לאור מגמת העלייה במקדם ההדבקה, כבר ביממות הבודדות הקרובות, צפויה עלייה מחודשת בתחלואה. העלייה במקדם נובעת, כנראה, מהשפעת הווריאנט הבריטי, שהפך זה מכבר לדומיננטי בישראל והינו מדבק יותר ולאור הסרת מגבלות.

כמו כן , בנוגע להשלמת חיסון האוכלוסייה המבוגרת (בני 50 ומעלה) – נותרו כ-12% מאוכלוסייה זו, (לאחר ניכוי המחלימים), שטרם חוסנו בחיסון ראשון.

על פי דו"ח אמ"ן ישנו גם שינוי בתמהיל הגילאים של החולים במצב קשה – ישנה ירידה ברורה בשיעור המאומתים ובתחלואה הקשה, בקרב המבוגרים בני 60+, בשל מבצע החיסונים. עם זאת, ניכרת עלייה במספר החולים החדשים במצב קשה, בקרב הקבוצות הצעירות יותר, המהוות לאחרונה חצי מהתחלואה הקשה החדשה ואשר עדיין לא צברו חיסוניות נרחבת. מגמה זו בולטת מאוד ומתרחבת מידי יום, גם בקרב המאומתים החדשים, כשביממה האחרונה, שיעור המאומתים החדשים מתחת לגיל 40 עומד על 78.6%, כאשר כמעט 45% הם מתחת לגיל 20 (חתך גיל שרובו כלל אינו יכול להתחסן, בשלב זה). לעומת זאת, בגילאי 60 ומעלה אחוז המאומתים החדשים ממשיך לרדת ועומד הבוקר על 5.5% בלבד.

בעולם – בניו יורק זוהה זן חדש של הנגיף, שהתפשט במדינה במהירות, לאחרונה ואשר נושא מוטציה, שקושרה להדבקה חוזרת של מחלימים. באמ"ן מתריעים כי לאור קשרי האוכלוסיות והתעופה הענפים, בין ישראל לניו יורק, קיים סיכון ממוקד לכניסת הזן לישראל ומומלץ לפעול לצמצומו.

באמ"ן ממליצים כי על רקע העלייה במקדם ההדבקה, יש לשקול מחדש את צעדי פתיחת המשק הבאים ולהמשיך לפעול למניעת הכנסת וריאנטים זרים.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!