חדשות הארץ

דרגות קצונה הוענקו היום למסיימי קורס קצינים קרביים

דובר צה״ל מוסר כי בטקס שנערך היום (רביעי) בבית הספר לקצינים, הוענקו דרגות קצונה לבוגרי קורס קצינים קרביים מחזור 59. דרגותיהם של הקצינים המצטיינים נחשפו על ידי שר הביטחון, מר בני גנץ וראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי. הבוגרים עתידים להשתלב בתפקידי הקצונה ביחידות הקרביות של צבא היבשה. בשנה האחרונה הוביל בה״ד 1 תהליך לחידוש והתאמת הגדרת הקצין, תפקידיו, משימותיו והערכים המובילים אותו. לראשונה במחזור הנוכחי הוכשרו הצוערים ברוח ערכים אלו, ועתידים לחתום על ״אמנת הקצין״ בעוד ימים ספורים ביחידותיהם. לראשונה מאז פרוץ מגיפת הקורונה, נפתח הטקס למשפחות וזאת למחוסנים בלבד תוך הקפדה על הנחיות מחמירות. הטקס גם שודר בפלטפורמות הדיגיטליות של צה״ל למשפחות וחברי הצוערים שלא הגיעו לטקס. הטקס נערך במעמד שר הביטחון, מר בני גנץ, הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק, מפקד פיקוד ההכשרות והאימונים, אלוף מוטי ברוך, מפקד בית הספר לקצינים, אלוף-משנה גיא לוי, וקציני החיל הראשיים.

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

מדברי שר הביטחון, מר בני גנץ: "אתם, דור המפקדים הבא של צה"ל, תופסים את ההנהגה בשטח בתקופה מורכבת – למדינת ישראל ולעולם כולו. בשנים הקרובות, תישאו יחד עם הדרגות על כתפיכם את השינוי שמתרחש בצה"ל – את התוכנית הרב שנתית 'תנופה', שהופכת את הצבא לקטלני, התקפי, טכנולוגי וגמיש יותר בשדה הקרב. משימתנו העיקרית היא ביטחונית. איראן היא קודם כל בעיה של העולם ושל האזור, אבל בהחלט גם איום על ישראל. לכן עלינו לעבוד יחד עם שותפינו. יחד עם ארצות הברית. יחד עם מדינות אירופה. יחד עם השותפות החדשות במזרח התיכון."

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי אמר בטקס: ״הבסיס לכל פיקוד הוא אהבת האדם והאמונה באדם. ביטוי מרכזי לכך הוא העיקרון שקבענו – ״האדם יקר״ וכבוד האדם הוא חלק מהותי בעיקרון. צה״ל הוא צבא העם, המקבל בשעריו אנשים מכל חלקי העם ומכבד כל אדם ללא קשר או תלות בדת, עדה, רקע, מין או נטייה מינית. רק לאחרונה באחד מבסיסי ההדרכה של צה״ל פגעו מספר צוערים בצוער אחר על רקע מוצאו העדתי. זהו אירוע חמור – לא ערכי ולא חברי. הגנה על כבודו של אדם משמעה הגנה על הדברים החשובים לו – על גופו, על שמו הטוב, על פרטיותו ועל היותו בן אנוש. כל פגיעה על רקע מיני, בדיבור או במעשה, היא פגיעה בכבוד האדם ומהווה מעשה חמור. המדיניות שקבענו בנושא היא ״אפס סובלנות״ ונפעל בחומרה נוכח כל חריגה. כדי למגר את התופעה נדרשת מעורבות מפקדים הכוללת חינוך להטמעת ערכים, בקרה על המתרחש ביחידה, הרתעה וענישה מחמירה ומעל הכל דוגמא אישית. מסיבה זו למפקדים בצה״ל יש אחריות נוספת, ועליהם להימנע מכל מערכת יחסים אינטימית בין מפקד לפקוד, גם אם נדמה שהיא מבוססת על הסכמה. בעניין זה אין תחום אפור. עוצמתו של צה״ל נמדדת קודם כל בחוסנו המוסרי, אנו נושאי הדגל! ועיניהם של פקודינו ושל החברה הישראלית כולה, נשואות אלינו בציפייה שננהג באופן ערכי וחסר פשרות בכל ההיבטים ובוודאי בתחום זה הנוגע לנפשם ולכבודם של פקודינו. רק כך, נוכל לשמור על צה״ל כארגון מופת – ממלכתי וערכי״.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח