חדשות הארץ

נועם אביכזר בן ה-13 שהיה במצב קשה בטיפול נמרץ קורונה – שוחרר לביתו

נועם אביכזר בן ה-13 שריגש מדינה שלמה כשהתראיין מתוך היחידה לטיפול נמרץ ילדים חולי קורונה בהדסה עין כרם, כשהוא במצב קשה ונזקק לתמיכת חמצן ממושכת, שוחרר היום (רביעי) לביתו כשהוא במצב טוב!

נועם, המתגורר עם משפחתו בשכונת הר חומה בירושלים, אושפז ביחידה לטיפול נמרץ לילדים חולי קורונה בהדסה עין כרם כאשר נדבק בוירוס ומצבו התדרדר. נועם נזקק לתמיכה אינטנסיבית של חמצן ובמשך למעלה מעשרה ימים טופל על ידי הצוות ביחידה, בהובלתם של ד״ר אורי פולק מנהל המערך, וסוניה שרעבי האחות הראשית. במהלך אשפוזו סיפר נועם כי הוא סומך על הצוות שעושה הכל כדי שירגיש טוב יותר ועל הקושי הרב לנשום. ״אני רק ילד, זה מאוד קשה ומבהיל כשאני לא מצליח לנשום בלי מסיכת חמצן ואם אני רק מזיז אותה לכמה שניות – מייד יש לי תחושת חנק. אני שמח שמטפלים בי פה בלי הפסקה, ואני מאמין שאחלים מהוירוס הזה״.

צילום: משפחת אביכזר

שירי, אמו של נועם מספרת כי היום כשהוא כבר בביתו, הוא מרגיש הרבה יותר טוב ועוד נכונה לו דרך להחלמה. ״הצוות ביחידה לטיפול נמרץ ילדים עבד מסביב לשעון ומכל הלב כדי לרפא את הילדים שחולים בקורונה. הם נותנים ממש את הנשמה והרגשנו שיש על מי לסמוך ושאנחנו עטופים באנשים מקצועיים שיודעים איך להקל עליו. סוף סוף עכשיו נועם לא זקוק לתמיכת חמצן במהלך היום ואני חייבת להדגיש שלדעתי זו תוצאה של טיפול נכון ומינונים מחושבים של תרופות. לא האמנו כשראינו את השיפור מיום ליום ביחידה בהדסה עין כרם, אבל הם אכן קרו לנו מול העיניים ולא שיחררו את נועם עד שהיו בטוחים שהוא ממש בסדר להמשיך את ההחלמה בבית. זו לא חוויה קלה״, היא מסכמת, ״אבל היא עברה עלינו עם צוות של מלאכים פה בהדסה שראו רק את נועם ואת טובתו״.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: משפחת אביכזר

Back to top button