טקס החלפת פיקוד במשמר הגבול של משטרת ישראל נערך היום


טקס החלפת פיקוד במשמר הגבול של משטרת ישראל נערך היום

ניצב אמיר כהן נכנס לתפקידו כמפקד ה-17 של משמר הגבול בטקס שנערך מוקדם יותר היום (שלישי) במתכונת מצומצמת בהתאם למגבלות ההתקהלות. ניצב אמיר החליף את רנ"צ יעקב שבתאי אשר שימש במשך כ-5 שנים כמפקד מג"ב ומונה להיות המפכ"ל ה-19 של משטרת ישראל. טקס החלפת הפיקוד של מג"ב נערך בבית המורשת והנצחה החילי בצומת משמר הגבול, במעמד השר לביטחון פנים, מר אמיר אוחנה, סגן השר לביטחון פנים, ח"כ מר גדי יברקן, מנכ"ל המשרד לבט"פ, מר' משה אדרי, מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, סמפכ"ל המשטרה, ניצב דוד ביתן ומפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן. כאמור הטקס התקיים במתכונת מצומצמת וכמובן עם שמירה על מרחקים ועטית מסכות בצל נגיף הקורונה. מפקד מג"ב בחר לקיים את כלל הטקסים הרשמיים של החיל בבית המורשת וההנצחה של מג"ב, המקום שמקדש את הנופלים ומרכז את מורשתם וגבורתם של חללי החיל.

צילום: דוברות המשטרה

השר לביטחון פנים, מר אמיר אוחנה אמר: "מני הקמתו של החיל, כרוך משמר הגבול בדברי ימיה של המדינה, בברזל ובדם, באגלי זיעה ודמע, באנקת כאב ובזעקת הקרב, לוחמות ולוחמי מג"ב, מגנים כחומה בצורה על הבית וידם "תִּרְעַץ אוֹיֵב" המאיים לפגוע בשלומו וביטחונו של הציבור בישראל. כושר הסתגלותו הנדיר של החיל אפשר לו ליטול תפקידים ומשימות שהיו קודם לכן בידי צה"ל, מזה, ובידי משטרת ישראל – מזה. לצד משימותיו המסורתיות בשמירה והגנה על גבולות המדינה ויישובי הספר, לא עוד רק כנס הרים יראוהו, אלא גם כנס ערים – בהקמתן והפעלתן של פלוגות וכוחות מג"ב במרכזם של יישובים עירוניים צפופים, בלבן של שכונות מוכות פשיעה, בלוחמה באירועי אלימות, בסד"ח ובאמל"ח. יחידות עילית הוקמו בקרבו של החיל – היחידה הטקטית, הימ"ס, יסמ"ג, והימ"מ. יחידות כפריות הנלחמות מלחמת חורמה בטרור החקלאי, והמתנדבים והמתנדבות של החיל, אשר רוח ישראלית, עזה וסוערת פועמת בקרבם, והולמת בקצבו של החיל כולו. קובי, במינויו של מפקד משמר הגבול למפקח הכללי של משטרת ישראל יש משום העלאה בדרגה לא רק לאיש הראוי לשליחותו, אלא גם העלאה בדרגה לחיל שבראשו עמדת משך כמעט 5 שנים. חוללת נפלאות בתפקידך בזמנים קשים ומאתגרים, הוכחת חריצות, מסירות, ומקוריות בחשיבתך מחוץ לקופסא. הפכת את משמר הגבול, לראשונה בתולדות מדינת ישראל, לחיל המבוקש ביותר לשירות – יותר מכל החילות בצה"ל. בכניסתך לתפקידך כמפכ"ל המשטרה הָבֵא למשטרה כולה מן הירוק הירוק הזה. אמיר, שכשמו כן הוא, צמרת של רום ומצוינות. שיאים רבים עוד לפניך. קיבלת לידיך פיקדון יקר, הקרוב לליבו של מפקדך, וקרוב לליבו של השר הממונה. שמור עליו. חזק אותו. הקפד וודא כי יישאר החיל המבוקש ביותר, אך גם המקצועי ביותר. מושא אהבתם, הוקרתם והערכתם של אזרחי ישראל, ומושא קנאתם, אימתם וחששם של אויבי ישראל. עשה והצלח".

צילום: דוברות המשטרה

מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי אמר: ״לפני חמש שנים, נפלה בחלקי הזכות לפקד על משמר הגבול והיום אני מעביר לאמיר פיקדון יקר ערך זה. במשך עשרות שנים, מורשת מג״ב שזורה בסיפורי גבורה, מקצועיות ונחישות, ולצערנו גם כאב ודמעות על גיבורים שנפלו במעלה הדרך. חובשי הכומתות הירוקות מייצגים את הפסיפס של החברה הישראלית כולה, ומהווים את חוד החנית של משטרת ישראל בתחום הביטחון השוטף, המאבק בטרור, השמירה על הסדר הציבורי והמאבק בפשיעה בכל רחבי הארץ. למג״ב השפעה על תודעת הביטחון ועל כושר ההרתעה של מדינת ישראל פנימה והחוצה. סוד הצלחת החיל, טמון ברוח הנושמת באפם ובברק הנוצץ בעיניהם של לוחמי ולוחמותיו, המלווים את החיל משחר הקמתו. אנו נמצאים בתקופה של אי יציבות מתמשכת המחייבת אותנו להיות ערוכים לכל תרחיש ולעמוד באתגרים השונים. למשמר הגבול, שהתברך במרכיב אנושי יוצא דופן, מקצועי ומסור יהיה חלק ניכר בשמירה על החוסן הביטחוני והלאומי של מדינת ישראל ואני בטווח שנצליח במשימות מורכבות אלו. לא בכדי מג״ב הוא החיל המבוקש ביותר בקרב המועמדים לשירות ולא בכדי רבים ממקבלי העיטורים המשטרתיים הם לוחמי מג״ב, טובי בנינו ובנותינו״.

צילום: דוברות המשטרה

למפקד מג״ב הנכנס אמר המפכ״ל: ״אמיר, נבחרת להמשיך את הדרך. אני מאמין ביכולותיך, מכיר בניסיונך ובוטח בכישוריך. המתכון להצלחה בתפקידך טמון באנשים ובגמישות מבצעית ומחשבתית, יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא, הכנסת טכנולוגיות חדשות ועוד. אני סומך עליך שתדע לשמר את ההישגים של מג״ב, ובאותה נשימה, לבצע את השינויים הנדרשים בהתאם לנסיבות והצרכים השונים.
מהיכרותי את המפקדים והלוחמים במג״ב אני יודע שמדינת ישראל ואזרחיה נמצאים בידיים טובות ובטוחות״.

צילום: דוברות המשטרה

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן אמר בדבריו: "כאן, במקום בו נשבעתי אמונים לחיל ולמדינה לפני למעלה משלושה עשורים, אני נוטל ביראת קודש, את האחריות לעמוד בראש החיל ולהצעידו קדימה בשנים הבאות. כשלנגד עיניי אבני הביטחון, חוסנה של החברה, טובת המדינה והחיל, אני נשבע מחדש. אני נושא בליבי כבוד והערכה לשרשרת מפקדי החיל שקדמו לי וחלקם אף הטביעו את חותמם בתפיסת המנהיגות שלי. כעת כשהזרקור מאיר עלי לפרק זמן קצוב אני מתחייב להנהיג ולהוביל את החיל יחד עם סגל הפיקוד הבכיר ובשיתוף כל הדרגים מתוך הכרה בידע, בעוצמות ובניסיון הרב הגלומים בכם – המפקדים, הלוחמים והלוחמות. בזכות רוח החיל, המסירות, האומץ ואיכות המפקדים והלוחמים, נצעיד את החיל לעבר העשור הבא. נתאים את החיל לאתגרי השעה ולמציאות המשתנה, נציב סטנדרטים גבוהים בתחום הכשירות המקצועית והמבצעית, נשמור על דמותו הערכית של החיל ונטייב את שירותי המשטרה הניתנים לאזרח. החברה הישראלית מביטה בנו ומצפה למצוא בנו מצפן ערכי, מוסרי ומקצועי. מיטב בניה של החברה בוחרים מזה שנים להתגייס למשמר הגבול על פני כל בחירה אחרת. נמשיך להיות ראויים לבחירה זו ואף יותר. לכל שדרת הפיקוד בחיל, נזכור שכל לוחם ולוחמת הם נכס ופיקדון שהפקידה בידינו החברה למשמרת והדאגה למשרתים היא צו עבורנו. לא נרפה ולא נתעייף לרגע מלתת בידיהם את כל הכלים הדרושים לשירות בחיל.  המפכ"ל והשר, אני מודה לכם על הבחירה והאמון בי. נהווה זרוע ארוכה, מקצועית ונחושה לטיפול בטרור, בהפרות הסדר, בעבריינים ובמי שבחר לפגוע בביטחון האישי של האזרח הנורמטיבי. אחריות גדולה ושליחות מאתגרת בייעוד שהטלתם עלינו ואני מתכוון יחד עם כלל המפקדים, לקום בכל בוקר כשטובת הלוחמים והחברה לנגד עיניי".

צילום: דוברות המשטרה


צילום: דוברות המשטרה


מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


כרטיס ביקור דיגיטלי
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן