התנועה לאיכות השלטון: לאפשר לישראלים שנתקעו בחו״ל לשוב ולהצביע


התנועה לאיכות השלטון: לאפשר לישראלים שנתקעו בחו״ל לשוב ולהצביע

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (שני) לראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון גנץ ולחברי קבינט הקורונה בדרישה להודיע שלא יאריכו עוד את סגירת השמיים, על מנת לאפשר לישראלים הרבים שתקועים בחו״ל לשוב לארץ לפני הבחירות ולממש את זכותם הדמוקרטית. יצוין כי תוקפן הנוכחי של התקנות הוא עד ל- 6 במרץ.

התנועה לאיכות השלטון ציינה במכתבה כי ״אילו יוארכו התקנות ברביעית, אותם אלפי ישראלים שנתקעו בחו״ל לפני הטלת ההגבלות לא יוכלו לממש את זכות ההצבעה שלהם ולהשתתף בבחירות. מדובר בזכות יסוד חוקתית, העומדת בבסיס המשטר הדמוקרטי בישראל, ומבטאת את העיקרון של ריבונות העם והשתתפות האזרח בעיצוב השלטון. והנה, במצב שיווצר אילו יוארכו התקנות, המדינה עצמה שוללת דה-פקטו זכות זו מאזרחים רבים, אשר נמצאים בחו"ל בעל כורחם, ולמרות רצונם להשתתף בדמוקרטיה הישראלית, להביע את עמדתם ולהשפיע על הרכב הכנסת הבאה״.

עוד מדגישה התנועה כי ״לא מדובר בישראלים אשר בחרו מרצונם להיעדר מהארץ במועד הבחירות, אלא ישראלים אשר יצאו מהארץ כדין מעל חודשיים לפני מועד הבחירות, ולא שיערו לעצמם כי המדינה עצמה היא זאת שתמנע מהם את השיבה ארצה. מצב דברים זה אינו מתקבל על הדעת. הוא מנוגד לחוקי היסוד של מדינת ישראל ולאופייה הדמוקרטי, ואינו יכול להתקיים״.


מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


כרטיס ביקור דיגיטלי
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן