משרד הכלכלה: מזהירים מפני התמוטטות כיסאות אוכל של מותגי MOM ו- MINI


משרד הכלכלה: מזהירים מפני התמוטטות כיסאות אוכל של מותגי MOM ו- MINI

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקולוביץ, הביא היום (חמישי) לידיעת הציבור כי קיבל עשרות תלונות על התמוטטות כיסאות אוכל גבוהים שחיבור רגלי הבסיס בהם נשבר, דבר העלול להוביל לפגיעה קשה בקרב פעוטות הישובים בכיסא מסוג זה.

מפקחי מינהל התקינה ביצעו מספר רב של נטילות בשווקים, בחנויות מקוונות ובמחסני היבואנים של הכיסאות הממותגים MOM ו-MINI נשואי התלונות, ואלו הועברו לבדיקת מעבדה במכון התקנים.

צילום: באדיבות משרד הכלכלה

בבדיקת המעבדה נמצא כי חלק מהכיסאות אינם עומדים בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליהם, ת"י 14988 : "כסאות גבוהים לילדים: דרישות בטיחות" בסעיפים של יציבות, סימון והוראות שימוש והנושא מטופל בהתאם לסמכויות הממונה על התקינה מכוח חוק התקנים.

כסא אוכל יחד עם זאת, יש להבהיר כי בשלב זה לא נמצא קשר סיבתי בין הליקויים שנמצאו בכיסאות שניטלו במסגרת בדיקתם לפי דרישות התקן, לבין אירועי התמוטטות הכיסאות שדווחו. מינהל התקינה ממשיך את תיחקור האירועים.

צילום: באדיבות משרד הכלכלה

הממונה על התקינה, פונה לציבור ההורים, המטפלות והמטפלים בילדים: "שמרו על בטיחותם של הילדים ומנעו את הסיכון להיפגעותם מקריסת כסאות גבוהים. בדקו ביתר שאת את שלמות הכיסא וחלקיו לעניין סימני סדק או שבר, לרבות חיבור רגלי בסיס הכיסא. הימנעו משינוי מיקום הכיסא, כאשר הילד יושב בתוכו".


התכנים המתפרסמים במדור זה כוללים תוכן ומידע שיווקי/מסחרי, ומערכת חדשות מבזק לייב אינה נושאת באחריות למהימנותם. אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד אתר חדשות מבזק לייב, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


כרטיס ביקור דיגיטלי
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

עובדים מול לקוחות

אתם חייבים שיהיה לכם כרטיס ביקור דיגיטלי

כרטיס ביקור דיגיטלי הוא הפתרון הנוח, המקצועי והמהיר בכדי לאפשר ללקוחות שלכם להיות אתכם בקשר.

לצפייה בדוגמה סרקו את הקוד מהטלפון או לחצו על התמונה

דילוג לתוכן