פוליטי / מדיני

תא"ל במיל' רות מלכי-ירון הצטרפה למפלגתו של עפר שלח

עפר שלח, יו"ר מפלגת 'תנופה', הודיע היום (שלישי) על הצטרפותה של תא"ל במיל' רות מלכי-ירון, בת 63, לרשימת 'תנופה לכנסת'.

תא"ל במיל' רות מלכי-ירון, אמרה: "אני שמחה מאוד להצטרף היום למפלגת 'תנופה' בראשותו של עפר שלח, אותו אני מכירה למעלה מ-20 שנה. עפר הוכיח לאורך כל הדרך את האמינות שלו, יכולת ביצוע גבוהה, יכולת הבנה עמוקה – הן של רעיונות עמוקים והן את היכולת ליישם אותם בשדה הפוליטי, זה לא דבר קל ערך בימים אלה. אני שמחה להצטרף אחרי כל התפקידים שעשיתי במשרד החוץ, בצבא ובשירות המדינה, כי אני מבינה שהיום, אחרי שנת הקורונה הקשה שאנחנו עוברים, החוזה בין האזרח למדינה נשבר. יש צורך לחדש אותו בכל התחומים – החברתיים, הכלכליים, ולהצעיד את המדינה קדימה. אני כאן כדי להירתם, כדי לעבוד, ויחד איתך עפר נצליח."

עפר שלח, יו"ר מפלגת תנופה, בירך: "אני מקדם בברכה למשפחת 'תנופה' את חברתי רות ירון. אני מכיר את רות שנים רבות, מאז שהייתה האישה הראשונה בתפקיד דובר צה"ל. לתפקיד הזה קדמו קריירה ארוכה ומפוארת בשירות החוץ, והקמת תכנית "צוערים לשירות המדינה". רות היא אישה שמגלמת את שירות המדינה, את הערך שבו ואת חשיבותו לחיים הישראליים. יכולות הביצוע שהראתה לכל אורך הקריירה שלה, יחד עם תבונתה, ישירותה וכנותה, אלה התכונות שעושות אותה למועמדת שהמערכת הפוליטית, ומפלגת תנופה, יתברכו בה"

מלכי-ירון נשואה עם שני ילדים ושלושה נכדים. נולדה באלג'יריה, עלתה לישראל בשנת 1961 וגדלה בבאר שבע.

מלכי-ירון בעלת תואר ראשון במדע המדינה וביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במדע המדינה ובביטחון לאומי מטעם אוניברסיטת חיפה, ובוגרת האקדמיה למשא ומתן של האו"ם.

בתפקידיה לאורך השנים כיהנה רות ירון כדוברת צה"ל וחברת פורום מטכ"ל, וכיהנה כאישה ראשונה בתפקידם אלה בשנים 2002-2005.

כמו כן, שירתה כ-20 שנה בשירות החוץ הדיפלומטי בתפקידים בכירים. הבולטים שבהם: דוברת השגרירות הישראלית בוושינגטון בזמן שיחות השלום, ומנהלת מחלקת ירדן במהלך המו"מ ביישום הסכם השלום. ייסדה וניהלה את תכנית ההכשרה "צוערים לשירות המדינה" – להכשרת העתודה הניהולית של כלל משרדי הממשלה.
בנוסף, היא שימשה כנציגת ציבור בוועדת סל התרופות של משרד הבריאות, ויועצת ומרצה בתחומי ביטחון לאומי, תקשורת וממשל.

תא"ל במיל' רות מלכי-ירון ועפר שלח. צילום: ללא קרדיט
Back to top button