משפטי/פלילי

שר הכלכלה: רובי אויר הם כלי נשק – המשטרה חייבת לקחת אחריות

שר הכלכלה, עמיר פרץ, כתב היום (שני) לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה, כי כיום לא מתבצעת אכיפה ראויה על רובי אוויר, למשרד הכלכלה והתעשייה אין ולא הייתה סמכות אכיפה בתחום והנושא פרוץ ולא מטופל. אנו קוראים להסדרת הנושא כהלכה תחת המשרד לביטחון פנים.

איירסופט הוא רובה אויר דמוי כלי ירייה, אשר עד כה החוק מתייחס אליו כאל "צעצוע מסוכן", אשר האכיפה לגביו מתבצעת על ידי משרד הכלכלה והתעשייה. כלי זה נאסר למכירה, יבוא או יצוא, למעט במועדונים בעלי רישיון לכך ומשרד הכלכלה מבצע את הפיקוח המסחרי מול מועדונים אלו בלבד.

עם זאת, במהלך השנים, גילו גורמי פשיעה את האפשרות להסב רובים אלו לכלי הרג, על ידי החלפת מכלול הרובה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בשנים האחרונות התריע משרד הכלכלה בפני המשרד לביטחון פנים ולמשטרת ישראל, במספר רב של דיונים, כי כלים אלה הינם בעלי פוטנציאל משמעותי לפגיעה בחיי אדם או פציעתו, ואף נעשה בהם שימוש באירועים בהם נרצחו אזרחים ושוטרים, זאת באמצעות הסבתם לכלי ירייה לכל דבר ועניין בפעולה אזרחית או ביתית.

על אף פניות רבות אלו, והבהרה שמשרד הכלכלה יכול לטפל רק באכיפה מסחרית, משטרת ישראל מסרבת לטפל בנושא, מתנגדת לחקיקה מתקנת ומציאת פתרון במסגרות שיח משותף. יודגש כי גם העובדות באשר לשימוש בכלי זה לפעילות עבריינית, נופל על אוזניים ערלות.

שר הכלכלה, עמיר פרץ, ציין במכתבו, כי על אף האמור, עד למועד זה, משרדכם אינו מוכן "לקבל" הטיפול בנושא, אשר כפי שהובהר, אינו מצוי בטיפול בידי אף גורם ממשלתי במדינת ישראל.

ארכיון. צילום: גדעון שרון, לע"מ

תגובה אחת

  1. אידיוט מדופלם. כלי איירסופט לא נועדים לעמוד בעומס של ירי בתחמושת של רובה, גם אם להחליף קנה ומכלול

Back to top button