משפטי/פלילי

משאית שהשליכה פסולת בניין לתוך נחל ב"ש נתפסה בעת מעשה

בפעילות אכיפה משותפת שקיים צוות דרום של המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה עם משטרת ישראל, נתפסה משאית כשהיא משליכה פסולת בניין בנחל באר שבע שבכפר אבו קוידר. נהג המשאית ובעל המשאית נחקרו באזהרה ונפתח תיק חקירה. המשאית נלקחה לחניון ייעודי.

אבו קוידר הוא ישוב המהווה חלק מהפזורה הבדואית, שנמצא במרחק של כ-15 ק"מ מבאר שבע. באזור זה של הפזורה יש מספר חברות העוסקות בפינוי פסולת, אשר נתפסו בעבר בעבירות השלכת פסולת בניין באתרים פיראטיים, בצמוד לבתי המגורים באזור, בניגוד לחוק. מדובר באדמות מדינה, וחלק מהאתרים נמצאים במקומות רגישים, לדוגמה – נחל פלט שמתחבר לנחל באר שבע.

המשאית נתפסה "על חם" בפעילות אכיפה יזומה וסמויה, כשהיא פורקת פסולת בניין בכמות גדולה על הקרקע הציבורית. עם התפיסה, החשודים בהשלכת הפסולת נדרשו להעמיס את הפסולת שהושלכה על משאית, והובילו אותה לאתר מורשה.

המשטרה הירוקה תמשיך לפעול בנחישות כדי לתפוס משליכי פסולת בלתי חוקיים, ולמנוע את הפגיעה בשטחים הציבוריים.

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, אמרה: "המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה תמשיך ותפעל בכל האמצעים הנדרשים, ובשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, על-מנת למנוע מגורמים עברייניים לפעול בניגוד לחוק, לפגוע בשטחים הציבוריים, ולייצר מפגעים לתושבי האזור"

המשאית שנתפסה. צילום: דוברות המשטרה
Back to top button