חדשות הארץ

ארגון חוננו מודיע: ניצול התאונה האחרון שוחרר ממעצר

בימ"ש המחוזי בתל אביב קיבל היום (שישי) את ערר ארגון חוננו שהוגש באמצעות עו"ד עדי קידר ועו"ד נתי רום, והורה על שחרורו של ניצול התאונה הקשה בבנימין למעצר בית ל-5 ימים. השופט חשף בהחלטה כי גם דו"ח בוחן התנועה של המשטרה קובע כי רכב הבלשים של ימ"ר ש"י התנגש ברכבו של אהוביה ז"ל "עיינתי בדו"ח הבוחן וראיתי כי הייתה התנגשות בין ניידת המשטרה לבין המכונית שהתהפכה".

העצור, אשר שהה בעת התאונה ברכב בו מצא את מותו אהוביה סנדק ז"ל, לאחר ששוטרים נגחו את רכבו במהלך מרדף משטרתי נעצר דקות לאחר התאונה, ומאז שהה במעצר. שלושה עצורים נוספים ששהו ברכב, שוחררו לפני מספר ימים.

לפני יומיים האריך בית משפט השלום את מעצרו, והיום כאמור קיבל בימ"ש המחוזי את הערר והורה על שחרורו. בהחלטה ציין השופט ציון קאפח באשר לניסיון המשטרה לייחס לעצור את האחריות על מותו של אהוביה כי "אני תמים דעים עם בית המשפט קמא זאת מבלי לקבוע מסמרות כי החשד לגבי עבירה זו אינו גבוה". בנוסף, חושף השופט בהחלטה כי גם דו"ח בוחן התנועה של המשטרה קובע כי רכב הבלשים של ימ"ר ש"י התנגש ברכבו של אהוביה ז"ל "עיינתי בדו"ח הבוחן וראיתי כי הייתה התנגשות בין ניידת המשטרה לבין המכונית שהתהפכה". נזכיר כי המשטרה בימים האחרונים מייחסת לניצולי התאונה את האחריות למותו של אהוביה ז"ל. ארגון חוננו הגיש בג"צ כנגד מגמה זו וביקש כי בג"צ יאסור על המשטרה לחקור את מותו של אהוביה ז"ל וזאת לאור ניגוד העניינים שכן גם שוטרים נחקרים בחשד לאחריות הפלילית לגרימת מותו.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מסר לאחר השחרור כי "הערר שהגשנו התקבל. בית המשפט קבע כי אין צורך להחזיק את החשוד במעצר ואף העביר ביקורת על המשטרה ועל הספקות שעולים מעמדתה. אנו מברכים על ההחלטה ואני מקווה ומאמין שבימים הקרובים האמת תתגלה ולפיה מי שצריך היה לשהות במעצר הם השוטרים ולא החשוד."

עו"ד נתי רום הוסיף כי "בית משפט שם סוף לבקשות הארכת המעצר של המשטרה, אני מקווה שזה גם סוף נסיונות הטיוח וניסיון הטלת האחראיות על החשודים במקום על השוטרים שנגחו את הרכב".

Back to top button