חדשות הארץ

עיריית ירושלים תפטור עסקים מאגרת היתר להעמדת שולחנות וכסאות

מועצת העיר החליטה היום (חמישי) על מתן פטור על אגרת הצבת כסאות, שולחנות ושמשיות במרחב הציבורי לשנת 2021 וזאת במטרה לסייע לעסקי ענף המסעדנות, בתי הקפה והברים לצלוח את המשבר הכלכלי, שנבע מהסגרים. בעירייה הסבירו כי מטרת הפטור היא לעודד את בעלי העסקים לארח לקוחות במרחב הפתוח וזאת כדי לתרום לחווית בילוי בטוחה יותר, להקל את עומס התשלומים מבעלי העסקים בענף שנקלעו לקשיים כלכליים ולחזק את הענף כולו.

בעירייה הדגישו כי על אף הציפיות ליציאה מהמשבר הודות לחיסון האוכלוסייה, בחרו בכל זאת לפטור מאגרה לשנה כולה וזאת כדי לתת דחיפה נוספת לעסקים בתקופה שלאחר המשבר.

יצוין כי פעולות אלו הן המשך לפעולות העירייה למען בעלי העסקים בירושלים עקב משבר הקורונה והשלכותיו הכלכליות. כבר בחודש מרץ 2020 החליטה העירייה לאשר פטור מאגרת הצבת כיסאות ושולחנות כהוראת שעה, וכן פעלה לקידום מיזמים שונים, כדוגמת עיר המדרחובים של ישראל ו"אוטו אוכל", מענקים לשדרוג חזיתות עסקים, הצבת ריהוט רחוב והקמת מתחמי ישיבה במרכזים המסחריים בעיר, הקמת מרכזים למיצוי זכויות, קיום סדנאות והקמת אתרי סחר דיגיטליים לעסקים ועוד.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, התייחס לדברים: "עיריית ירושלים מוכיחה שוב ושוב שהיא העיר הטובה ביותר לעצמאים ועסקים, הפועלת לקידומם גם בזמני משבר ומשקיעה משאבים רבים למען פיתוחם. נמשיך בעשייה זו למען רווחת הציבור וכלכלת העיר".

אילוסטרציה. קרדיט: freepik
Back to top button