חדשות הארץ

ג'בארין: "כל המטרה של חוק הפיקוח ושל התקנות היא הגנה על ילדינו"

הוועדה לזכויות הילד, בראשות ח"כ יוסף ג'בארין, המשיכה היום (רביעי) לדון בתקנות חוק הפיקוח על מעונות יום לפעוטות (תנאים לפעילות של מעון יום לפעוטות), כאשר הדיון היום התמקד בפרק השלישי לתקנות העוסק בהכשרה הראשונית בכדי להיות מועסק בתפקיד מחנך-מטפל במעון, ובהדרכות וההכשרות שעל צוות המעון לעבור במהלך כל שנה. התקציב הקיים ליישום החוק הוא 40 מיליון ש"ח בשנה, בעוד רק עלות ההדרכות החינוכיות המוצעות בתקנות היא כ-105 מיליון ש"ח בשנה, ועלויות התקינה המוצעות היא מאות מיליונים נוספים. מדובר בפערים של מאות מיליוני ש"ח בין הצעת התקנות לפיקוח על המעונות לבין התקציב הקיים ליישומן.

ח"כ קארין אלהרר אמרה: "אני מבינה את המצוקה הכלכלית, אבל היו למשרדי הממשלה שנתיים, ועדיין המינימום של התקנות לא פוגש את מקסימום התקציב המוצע. עם יד על הלב, אלה לא תקנות להתגאות בהן, ואני קוראת לשני השרים ולשני המשרדים, לחזור לוועדה עם פתרונות ותקציב בצדם, אחרת מה שינינו בעולם?! ובעוד אנו פה מדברים, לפני 40 דקות פעוט ברחובות נפצע באורח קשה בפעוטון, והנה התוצאות של החוסר בתקנות".

יו"ר הוועדה, ח"כ ג'בארין: "כל המטרה של חוק הפיקוח ושל התקנות היא הגנה על ילדינו, וצורך זה מקבל משנה תוקף בצל כל האירועים האחרונים של התעללות בילדים במעונות. נוסח התקנות שהוגש לנו בהחלט אמור לקדם מטרה זו, ונציגי משרד העבודה והרווחה אמרו ביושר שזה לא המצב האופטימלי, אבל זה מה שסברו שניתן לקדם בתקופה הקרובה ועדיין יביא שינוי מהותי בהבטחת שלום ילדינו". ח"כ ג'בארין אף הוסיף כי "כל חברי הוועדה מסכימים כי מה שהוצע הוא ראוי מבחינת העקרונות של תקינה, תפוסה, שטח ככשרות והדרכות, אך המכשול העיקרי הוא אי הבאת תקציב הולם, והדבר מכריח אותנו לשקול הפחתה בסטנדרטים הראויים המוצעים בתקנות".

ג'בארין: "כל המטרה של חוק הפיקוח ושל התקנות היא הגנה על ילדינו"
צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב
ג'בארין: "כל המטרה של חוק הפיקוח ושל התקנות היא הגנה על ילדינו"
צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב
Back to top button