בריאות

מנכ"ל מד"א: תרומת פלסמה ממי שהחלים מקורונה עשויה להציל חיים

עם העלייה במספר החולים בקורונה דרושות בדחיפות עוד מנות פלסמה ממחלימים
 
בעיצומו של הגל השלישי, נמסר הערב (שלישי) ממד"א כי שוב נוצרה דרישה מוגברת מבתי החולים לאספקה של מנות פלסמה לצורך טיפול בחולי קורונה שמאושפזים ומצבם בינוני עד קשה. במד"א קוראים למי שהחלים מקורונה להמשיך להגיע ולתרום פלסמה. "מבצע החיסון נגד הנגיף חשוב מאד ומבורך, אך הוא אינו עוזר לאלה שכבר חולים-והם חייבים לקבל עירויי פלסמה ממחלימים", אומרת פרופ' אילת שנער, סמנכ"ל שירותי הדם.

במסגרת הצורך בדם ומרכיביו, ערך מד"א לאחרונה מבצע התרמה משותף, יחד עם עיריית מודיעין עילית, במהלכו נתרמו 500 מנות דם שיכולות להציל את חייהם של 1500 פצועים וחולים. בין התורמים אותרו גם מחלימים מקורונה שהוזמנו לתרום פלסמה שמיועדת להציל חייהם של חולים בנגיף.

אלי בין מנכ"ל מד"א אמר בנושא: "חשוב שכל מי שחלה בקורונה והחלים יגיע לתרום פלסמה שעשויה להציל את חייהם של מי שחולים בקורונה. אני מודה לראש העיר, הרב יעקב גוטרמן וחבר מועצת העיר ומחזיק תיק הבריאות הרב נחום גיטלר על הירתמותם למבצע החשוב שללא ספק יציל חיי רבים".

ממד"א נמסר כי הם קוראים למחלימים מקורונה אשר חלפו לפחות 14 יום מהחלמתם המלאה, לתרום פלסמה בהליך פשוט. ניתן לפנות לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-9101101, ובמייל [email protected].

ארכיון. צילום: דוברות סופיה ישראל
Back to top button