פוליטי / מדיני

בניגוד לעמדת הממשלה: ועדת החינוך החליטה כי תלמידי ה'- ו' ילמדו בביה"ס

ועדת החינוך, התרבות והספורט בראשות ח"כ רם שפע (כחול לבן) התכנסה היום (ראשון) ולא אישרה את הסעיף בתקנות הקורונה על פיו תלמידי כיתות ה' עד י' ילמדו בלמידה מקוונת בסגר השלישי.

בהתאם לכך, קבעה הוועדה כי שכבות אלה ימשיכו ללמוד במתכונת הנוכחית תחת מגבלות הקורונה ומתווה הרמזור. כיתות יא'- י"ב ילמדו בסגר השלישי גם הם רק באזורי תחלואה נמוכה לפי נתוני מתווה הרמזור. שכבות גיל אלה יוכלו להמשיך לקיים פעילות בשטח פתוח על פי המתכונת הנוכחית. עוד נקבע כי לא תהיה אפשרות לפעילות של תנועות נוער (תתאפשר רק פעילות מקוונת), הלימודים במוסדות להכשרה מקצועית ובמוסדות לבגירים לא יתקיימו בתקופת הסגר. בנוסף, לא ניתן יהיה לקיים טיולים בית ספריים.

קודם להצבעה התנהל בוועדה דיון ארוך וסוער במהלכו התריעה ד"ר אפרת אפללו מנהלת המחלקה לחינוך ולקידום הבריאות במשרד הבריאות כי מצב התחלואה בעלייה. "אנחנו לפני תקופה שאם כולנו נתגייס ברמה הלאומית היא תהיה קצרה, אך אם נשחרר את הרסן הסגר יהיה ארוך".

חברי הכנסת קראו להשאיר את מערכת החינוך פתוחה ולא לפגוע בתלמידים, בנוסף קראו לממשלה לדאוג לחיסונים עבור אנשי ונשות ההוראה.

ח"כ אורלי פרומן (יש עתיד) שאלה: "מי יושב בקבינט ומקבל החלטות מנותקות ממה שיש בשטח? מה אנחנו רוצים – חברה חולה? אני אצביע נגד כל סט התקנות הזה".

ח"כ יאיר גולן (מרצ) קרא להטיל מגבלות קשות על הערים האדומות: "רוב אזרחי ישראל חיים בישובים לא אדומים".

ח"כ מרב מיכאלי (העבודה) קראה להגביל את הפעילויות למבוגרים ולא לתלמידים שניזוקים בצורה נפשית, לימודית וחברתית. "את הנזק למבוגרים ניתן יהיה לתקן בכסף".

ח"כ קטי שטרית (ליכוד) קראה לחסן את כל אנשי ההוראה.

יובל גודקר, נציגת מועצת התלמידים הארצית, אמרה: " לכלוא את אותנו שוב בבתים זה לא הפתרון, אנחנו בני אדם לא רובוטים. תעזרו לנו לשמור על השפיות שלנו ועל הבריאות הנפשית שלנו. הנזקים יהיו בלתי הפיכים".

אילוסטרציה. קרדיט: freepik
Back to top button