משפטי/פלילי

"אני או הוא חוזרים לבית בארון": שוטר מהצפון מואשם בהפרת אמונים

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית משפט השלום בנצרת נגד בן אורן, שוטר סיור מתחנת כפר כנא, בגין עבירות של גילוי בהפרת חובה והפרת אמונים.

על פי כתב האישום, מיום 26.12.18 ועד ליום 03.06.19 הפעילה המשטרה את נ' כסוכן סמוי, אשר גרם להפללת עבריינים שונים. עם חשיפתו של נ' כסוכן, ולצורך שמירה על בטחונו, בנתה משטרת ישראל מערך הגנה ואבטחה, במסגרתו נ' אף עבר להתגורר בדירה מאובטחת מטעם משטרת ישראל.

סמוך לאחר חשיפתו כסוכן, ביום 04.06.19, הגיש נ' תלונה במשטרה נגד אחיו של הנאשם בגין איומים והטרדה. הנאשם ידע כי נ' טוען שהאח מאיים עליו.

במסגרת תפקידו של הנאשם כשוטר, בחודש נובמבר 2019 נודע לנאשם מידע סודי על אודות סידורי האבטחה המשטרתית בנוגע ל-נ'.

קראו גם:  אקדח ומחסנית נתפסו בבית בעכו, תושב העיר בן 55 נעצר

בשיחת טלפון בין הנאשם לאחיו ביום 12.11.19, מסר לו הנאשם את המידע על סידורי האבטחה וזאת למרות שידע שהאח מסוכסך עם נ', ואף התבטא כמי שרוצה במותו. הנאשם ציין בפני האח כי "בעשרים לחודש נגמר השמירה עליו… בעשרים השמירה יורדת בעשרים ואחת הילד מת".

הנאשם אף אמר לאחיו כי אם ישובץ לשמור על נ' "אני או הוא חוזרים לבית בארון", כלשונו. עוד ציין הנאשם בפני אחיו כי נ' מלווה למקום עבודתו בשמירה משטרתית אך בזמן העבודה אינו מאובטח. בנוסף ציין הנאשם בפני האח מידע שגוי לפיו נ' עובד בחנות "הום סנטר".

בעקבות מסירת המידע הסודי על ידי הנאשם לאחיו, נאלצה משטרת ישראל להאריך את חוזה השכירות בדירה המאובטחת ואת מערך האבטחה על נ' במספר חודשים נוספים.

קראו גם:  חשד לאיום על חיי ראש הממשלה: "רוצח אותך היום עם רובה צלפים"

בעקבות כך, השוטר הושעה מתפקידו.

אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן