פוליטי / מדיני

רה"מ: הסכמי אברהם הראו למזרח התיכון כיצד להשיל עוינות וסכסוך

ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ הבכיר לנשיא ארה"ב ג׳ארד קושנר השתתפו היום (שני) בטקס נטיעת עץ בחורשת האומות של קק״ל ביער ירושלים. עוד השתתפו בטקס: השליח המיוחד של נשיא ארה״ב למו״מ בינ״ל אבי ברקוביץ׳, יו״ר קרן הסיוע של הבית הלבן אדם בולר ושגריר ארה״ב בישראל דיויד פרידמן.

צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "אנו נמצאים כאן בחורשת האומות לצורך נטיעת 18 עצי זית. הערך המספרי של 18 בעברית הוא ח״י, שמשמעותו "חיים". הענף של עץ הזית הוא סמל מסורתי לחיים ולשלום. אין מתאימה יותר מהדרך בה בחרנו לחלוק לך כבוד. ג'ארד, מילאת תפקיד מכריע בניסוחם וביישומם של הסכמי אברהם. הסכמים אלה הראו למזרח התיכון ולעולם כולו כיצד להשיל עוינות וסכסוך וכיצד יש לאמץ את הנתיב לחיים ולשלום. בחודשים האחרונים, ארבע מדינות ערביות בחרו בחיים ובשלום על פני עוינות וסכסוך, ומדינות ערביות נוספות ילכו בעקבותיהן. מעגל השלום ממשיך להתרחב."

קראו גם:  בוטלה בארה"ב הפסיקה שהתירה הפלות; השרה מיכאלי: "תוצאה של שלטון חשוך''
צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

ראש הממשלה פנה ליועץ קושנר: "מכאן, תיסע מחר יחד עם הנציג המיוחד שלי מאיר בן שבת להיפגש עם מלך מרוקו. אנא מסור לו את ברכותיי החמות ואת ברכותיהם של כל אזרחי ישראל על ההחלטה האמיצה וההיסטורית שהוא קיבל. תחת מנהיגותו של הנשיא טראמפ, מילאת תפקיד חשוב בהוצאה לפועל של הדברים האלה. דרך הסכמי אברהם, השארת חותם על אזורנו ג'ארד. אני לא חושב שזה חותם חולף. אני לא חושב שהגשמים העונתיים ישטפו אותו. אני חושב שהוא כאן להישאר. זה דבר גדול – דבר שאנו באמת מוקירים. לכן, בנטיעת גינת קושנר לשלום, שתהיה לה נוכחות קבועה בחורשת האומות, אנו נבטיח שהדורות הבאים יידעו מה הייתה תרומתך."

קראו גם:  ח"כ קריב: "איננו מוכנים להשאיר את הזירה רק לסופת ההרס של נתניהו וחבריו''
צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

ראש הממשלה נתניהו סיים באומרו: "באופן אישי, ברצוני להביע את חיבתי העמוקה והערכתי לעובדה שהנער הצעיר שפגשתי לפני שנים רבות, למעשה בביתך, גדל להיות אדם בעל שיעור קומה שעזר לשנות את ההיסטוריה של אזורנו ואת ההיסטוריה של ישראל. תודה לך ג'ארד".

יו״ר קק״ל אברהם דובדבני נשא את תפילת "הנוטע", הנישאת מדי שנה ע״י רבבות נוטעי עצים בט"ו בשבט ועוסקת בהפרחת השממה ופיתוחה של מדינת ישראל.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן