משפטי/פלילי

האחים איציק ואמיר דיין נעצרו בחשד להעלמת הכנסות במאות מיליוני שקלים

בית המשפט התיר היום (חמישי) לפרסום כי אמיר דיין ואחיו איציק דיין נעצרו בחשד להעלמת הכנסות במאות מיליוני שקלים, זאת באמצעות הצגת מצגי שווא לרשות המסים תוך יצירת נאמנות פיקטיבית.

השניים הובאו בפני בית משפט השלום בתל אביב ב- 9 בנובמבר, שם הורתה השופטת אירית מני גור על הארכת מעצרם ליומיים, עד ה- 11 בנובמבר, ולאחר מכן שחרורם בתנאים מגבילים. על הפרשייה הוטל צו איסור פרסום למשך 45 יום. בעקבות עתירות של התקשורת לבית משפט השלום ולבית משפט המחוזי בתל אביב התירה כבוד השופטת מעין בן ארי את פרסום הפרשה היום (17/12) בשעה 13:00.

מבקשת המעצר והפרוטוקול עולה כי לשניים מיוחסים חשדות של עבירות מס הכנסה בתחום הפלילי בהיקפי ענק. מדובר בחקירה של פקיד שומה חקירות מס הכנסה תל אביב בשיתוף היחידה למיסוי בינלאומי ברשות המסים, פקיד שומה חולון, פקיד שומה תל אביב והרשות לאיסור הלבנת הון שהתנהלה בישראל ומחוצה לה, שנפתחה בעקבות מידע שהתקבל לרשות המסים בהתאם לאמנות בינלאומית ורשימות ה-CRS.

קראו גם:  שני אחים מלוד מואשמים בניכוי חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של 7 מיליון ש"ח

מחומרי החקירה עולה תמונה לפיה האחים דיין הציגו מצג שווא לפיו נכסיהם הרבים בגובה של מאות מיליוני שקלים מוחזקים בנאמנות על ידי תושב צרפתי כבן 90, שהינו חמו לשעבר של איציק דיין, אשר הכנסותיו זעומות, וכל זאת כדי להתחמק מתשלומי מסים בישראל. במהלך הדיון להארכת מעצרם של החשודים, הוצג בפני השופטת אירית מני גור מבית משפט השלום תמלול שיחה של החוקרים עם חמו לשעבר של איציק דיין המחזק את החשדות כנגדם.

החקירה בתיק נמשכת, ובמהלכה נחקרו חשודים נוספים.

עורכי הדין נתי שמחוני וחיים גבאי, המייצגים את האחים דיין, מסרו לפני זמן קצר תגובה בשם מרשיהם: "אמיר ואיציק דיין הינם אנשי עסקים מכובדים שמעולם לא דבק בהם כל רבב. הנושא הנבדק ברשות המיסים – שהולדתו בסכסוך גירושין – הינו מורכב והאחים דיין יוצגו, בהקשרו, על ידי מיטב המומחים. בשל כך, ראוי היה כי הנושא ייבחן במישור האזרחי בלבד. אמיר ואיציק פועלים בשקיפות ובשיתוף פעולה מלא מול רשות המיסים ובטוחים כי בסיום החקירה יתברר כי לא נפל כל דופי בהתנהלותם".

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן