חדשות חוץ

ראש הממשלה: מודה למלך מרוקו על החלטתו ההיסטורית לעשות שלום

ראש הממשלה נתניהו התייחס הערב (חמישי) הצהרה מיוחדת בעקבות הודעתו של נשיא ארה"ב היוצא, דונלד טראמפ על הסכם נורמליזציה בין ישראל למרוקו לאחר הסכמתו של הנשיא להכיר בריבונות מרוקו במערב הסהרה. ראש הממשלה אמר בטקס הדלקת נרות חנוכה בכותל, במעמד שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן: "בחג חנוכה זה אנחנו מביאים אור גדול מאוד למדינת ישראל ולאזרחי ישראל. ראשית האור של החיסונים שיביאו סוף למגפה, ועכשיו גם אור גדול נוסף של שלום. תמיד האמנתי בשלום הזה, תמיד פעלתי למען השלום הזה ועכשיו הוא מתממש לנגד עיניינו. אני מבקש ראשית להודות לנשיא טראמפ על המאמצים הכבירים שלו להביא שלום לישראל, אני מבקש להודות לך הנשיא טראמפ על כל הדברים הגדולים שעשית למען עם ישראל ומדינת ישראל. אנחנו לעולם לא נשכח זאת. אני מבקש להודות למלך מרוקו, המלך מוחמד השישי, על החלטתו ההיסטורית לעשות שלום היסטורי עם ישראל."

ראש הממשלה התייחס להיסטוריה בין העמים: "בין מרוקו לישראל יש קשרים הדוקים, בין מרוקו והעם היהודי יש קשרים אמיצים במשך כל התקופה החדשה. כולם מכירים את היחס החם של מלכי מרוקו והעם במרוקו לקהילה היהודית שם. מאות אלפים מבני הקהילה הזאת עלו לישראל והם משמשים גשר חם בין העם במרוקו לעם בישראל, גשר של אהבה, אהדה, חיבה ומסרות. אני חייב להגיד שהבסיס המוצק הזה מהווה את היסוד שעליו אנחנו בונים את השלום הזה."

"אנחנו נקים מחדש משרדי קישור בין ישראל למרוקו, בישראל ובמרוקו," אמר ראש הממשלה. "אח"כ נפעל במהירות האפשרית לכונן יחסי שלום דיפלומטיים מלאים. בנוסף אנחנו נפעיל קו תעופה ישיר בין ישראל למרוקו, זה ייתן עוצמה נוספת לגשר הזה. יהיה כאן שלום חם מאוד. אני יכול להגיד שבחג חנוכה זה יש לנו אהבה והיא תנצח – יש לנו שלום והוא כבר מנצח. חג חנוכה שמח".

Back to top button