פוליטי / מדיני

ח"כ כהנא: הממשלה מבטיחה הסדרה, בינתיים לא קרה כלום

ח"כ מתן כהנא (ימינה)אמר היום (רביעי) בדיון ועדת חוץ ובטחון של הכנסת בעניין הסדרת ההתיישבות הצעירה ביהודה שומרון: "אני רוצה לדבר על הישוב עשהאל אותו אני מלווה בחודשים האחרונים. ישוב שהוקם בהחלטת ממשלה, יישוב שכבר פעמיים אושר שיושב על אדמות מדינה. הישוב סובל מביות קשות של חשמל, מים, פינוי זבל, סידורי בטחון, תחבורה. רק לפני מס שבועות כמעט קרה שם אסון בשל בעיות תשתית. זו לא התיישבות צעירה. הילדים מתחתנים וההורים גרים בקרוואנים. זה לא עניין של נוחות. זה עניין הומניטרי. הממשלה חייבת לאשר מיידית את הישוב הזה."

ח"כ כהנא דרש: "שר ההתיישבות הנגבי הודיע כי הממשלה תגבש מתווה להסדרת ההתיישבות הצעירה. בנתיים כלום לא קרה. לשאילתא שהגשתי השר הגיב תשובה אמורפית כללית. אני קורא לממשלה: הבטחתם, תקיימו!."

סגן אלוף מלי מאירי, ראש תחום תשתיות במנהל האזרחי, אמרה כי ח"כ כהנא צודק בדבריו וכל האישורים החוקיים של היישוב קיימים ועומדים בכל היבט חוקי ומשפטי.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ח״כ משה (בוגי) יעלון (יש עתיד – תל״ם) תומך בהסדרת ההתיישבות הצעירה: ״ברמה העקרונית למעשה כשהממשלה שמכהנת למעלה מעשור נכנסה לתפקידה וכשהייתי חלק ממנה קבענו מספר כללים. קיבלנו בירושה את דו״ח טליה ששון שקבע באופן גורף שכל מה שלא הושלמו לגביו הליכי תכנון ובניה הוא בלתי חוקי – זאת הגדרה שפסלנו אותה. משום שגם במדינת ישראל יש יישובים שכל הליכי התכנון והבניה לוקח זמן. התקבלה החלטה שכל מה שעל קרקע פלסטינית פרטית יוסר ומה שעל קרקע מדינה או רכישה יעשה מאמץ להסדיר וזאת המדיניות שקיימת עד היום."

עוד אמר ח"כ יעלון: "נכון שממשלת ישראל תמשיך לקיים המדיניות הזאת ומה שניתן לאשר – אדמות מדינה או רכישה ישראלית בהחלט להסדיר. הוקמה ועדת הסדרה במשרד ראש הממשלה שתטפל מקרה מקרה ותטפל בדברים. המשך הפעולה של ועדת ההסדרה זאת פעולה נכונה. אם הממשלה תמצא לנכון לאשר. אדרבא זה יקל מאוד״.

ארכיון. צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

Back to top button