משפטי/פלילי

עבר בקריאה ראשונה: שלילת האפוטרופסות בגין עבירות חמורות של רצח

עבר הערב (שני) בקריאה ראשונה, חוק ביוזמתו של ח״כ עודד פורר (ישראל ביתנו) יו״ר הוועדה לקידום מעמד האישה וושיוויון מגדרי, לפיו הורה שהורשע ברצח או ניסיון רצח ההורה השני יאבד את הזכויות על ילדיו.

באחד מהליכי החקיקה המהירים בכנסת העביר הערב חבר הכנסת את חוק שלילת האפוטורפסות, שנועד להגן על קטינים שנפגעו עקב ביצוע עבירות חמורות של רצח וניסיון לרצח בין הוריהם וכן עבירות אינוס או מעשה סדום שנעשו נגדם על ידי אחד מההורים.

פורר אשר הציע את החוק, אמר כי "בזמן שממשלת ישראל ורבים מהח"כים עסוקים בפוליטיקה ובמשחקי אגו אנחנו בישראל ביתנו ממשיכים לעבוד לטובת הציבור ומעבירים בקריאה ראשונה חוק האפוטרופוסות. לא נאפשר למצב שבו הילד או הילדה שלעיתים היו עדים לרצח או לנסיון הרצח או קורבן של אונס או מעשה סדום להמשיך ולהיות תלויים בפוגע כדי לקבל טיפול רפואי, פסיכולוגי, חינוכי או יציאה מהארץ."

הצעת החוק האמורה נולדה לאחר מפגש של פורר עם אימה של שירה איסקוב ונועדה למנוע מצבים בהם האב או האם ממשיכים לקבל את האפשרות לקבוע באילו מערכות חינוך ילמדו, אם יתאפשר להם לצאת מהארץ ואם יקבלו הילדים חיסון, כפי שקרה לאחרונה עם בן זוגה של איסקוב.

אילוסטרציה. קרדיט: freepik
Back to top button