צבא וביטחון

משלחת פיקוד העורף ומשרד החוץ מסייעת לנפגעי ההוריקנים בהונדורס

משלחת פיקוד העורף ומשרד החוץ מסייעת זה שלושה ימים לערים בצפון מערב הונדורס אשר נפגעו מנזקי ההוריקנים שפקדו את מדינות מרכז אמריקה, תוך ליווי צמוד של בעלי תפקידים בכירים במדינה. ממשלת הונדורס פנתה בבקשה לסיוע של פיקוד העורף לאור הידע המצטבר של מדינת ישראל בכלל ופיקוד העורף בפרט בהתמודדות עם מצבי חירום.

צילום: דובר צה"ל

המשלחת הגיעה להונדורס ביום רביעי. במסגרת הסיוע, נעשה שימוש בכלים מקצועיים וטכנולוגיים שפיתחה מדינת ישראל בשנים האחרונות. המשלחת מיפתה את אזורי האסון ופעילותה מתמקדת בערים שנפגעו באופן הקשה ביותר.

צילום: דובר צה"ל

המשלחת מסייעת לאוכלוסייה באזורים שנפגעו, כתף אל כתף יחד עם מתנדבים מקומיים תוך הקפדה על הנחיות ההתגוננות מפני מגיפת הקורונה.

צילום: דובר צה"ל

נציגת משרד החוץ במשלחת, טל יצחקוב, אמרה: "המשלחת הישראלית מתמקדת בסיוע לתושבי המקום לחזור לשגרת החיים לאחר פגיעת ההוריקן והכשרת צוותי החירום ההונדורנים בהתמודדות עם מצבי החירום".

מפקד יחידת החילוץ הארצית, אלוף-משנה (מיל׳) גולן ואך, ציין: "אנשי המשלחת הינם אנשי מילואים, מומחים בתחומם בעלי ניסיון רב מפעילויות דומות אשר ביצעו ברחבי העולם בשנים האחרונות. הם מצוידים בציוד טכנולוגי לשם מתן מענה מיטבי במשימת הסיוע. מדינת ישראל ופיקוד העורף יוסיפו לתת יד לכל מדינה אשר תצטרך את עזרתנו בכל מקום ברחבי העולם".

צילום: דובר צה"ל

נשיא הונדורס, חואן אורלנדו הרננדס, הודה היום (שבת) בחשבון הטוויטר למשלחת: ״אין צורך לדבר באותה השפה. השפה של הסולידריות היא אוניברסלית. תודה למשלחת של אחינו העם בישראל, שבנוסף להערכת הנזק שנגרם מהסופות מביאה מסר של תקווה לעם שלנו״.

Back to top button