תנועה ותחבורה

עם מתחם מסחר של כ- 2,000 מ"ר: תחנת הרכבת החדשה בלוד נפתחה

תחנת לוד החדשה לנוסעים נפתחה הבוקר (ראשון) בטקס בו השתתפו שרת התחבורה מירי רגב, מנכ"ל רכבת ישראל, מיכאל (מיכה) מייקסנר וראש עיריית לוד, יאיר רביבו.
 
התחנה החדשה נבנתה על ידי אגף הביצוע ברכבת ישראל וכוללת שלושה רציפי נוסעים באורך 350 מטר, בשטח של 4,000 מ"ר בנוי ומקורה; מתחם מסחרי במפלס תחנת הרכבת, לרווחת הנוסעים ותושבי האזור: מסעדות, חנויות ושירותים שונים; חניון 'חנה וסע' רב קומתי, עם כ-760 מקומות חנייה, אשר ישרת את נוסעי התחנה, באי מתחם המסחר ותושבי העיר.
 
תחנת לוד היא התחנה הראשונה הנבנית בקונספט החדש – המשלב בין הקישוריות של תחנת הרכבת למתחם מסחר ושירותים של כ – 2,000 מ"ר ובו מגוון חנויות המציעות מגוון רחב של מוצרים וכן מסעדות ובתי קפה. בשלב השני צפויים להיבנות מעל למבנה התחנה שני מגדלי משרדים להשכרה שהעובדים בהם ייהנו מגישה נוחה באמצעות הרכבת עד לפתח המשרד ומהמרכז המסחרי הצמוד.
 
תחנת הרכבת בלוד מהווה צומת מרכזי בתחבורה הרכבתית בישראל מזה 126 שנים, אז הונחו המסילות הראשונות בארץ ישראל. התחנה אשר פעלה עד היום נבנתה לפני מאה שנים בדיוק, בשנת 1920.

עם מתחם מסחר של כ- 2,000 מ"ר: תחנת הרכבת החדשה בלוד נפתחה
צילום: שבתאי טל CLOUDVIEW

בשנים הקרובות, עם הצמיחה הגדולה בכמות הרכבות המופעלות בכל יום, הגידול בכמות הנוסעים, הפעלת קווים חדשים, ופתיחת תחנות נוסעים נוספות, תגדל משמעותית פעילות הרכבת באזור, וברכבת ישראל צופים כי מספר הנוסעים בתחנת לוד יזנק ל-5.5 מיליון בשנה, ותנועת הרכבות בתחנה תגדל ל-320 רכבות ביממה, עד שנת 2040. לפני כשלוש שנים אף אוכלס מטה רכבת ישראל בעיר, כחלק מהצהרת כוונות ערכית, להמשך פיתוח העיר לוד כמוקד ארצי של רכבת ישראל.
 
שרת התחבורה, מירי רגב, אמרה: ״העיר לוד מתברכת היום במתחם תחבורה מרכזי המקשר את העיר לכל רחבי הארץ, שמממש את החזון לחבר את ישראל. מפגש בין תחנות הרכבת והאוטובוסים שבתוכם גם שטחי מסחר מאפשרים לאדם לצאת מביתו לתחנת הרכבת באמצעות אוטובוס או אופניים, להגיע לעבודתו ולחזור ממנה בנוחות ותוך שימוש בתחבורה ירוקה נוחה ומזמינה. את החזון הזה נביא לכל רחבי הארץ כך שנוכל יחד, לחבר את ישראל״.
 

עם מתחם מסחר של כ- 2,000 מ"ר: תחנת הרכבת החדשה בלוד נפתחה
צילום: שבתאי טל CLOUDVIEW

מיכאל (מיכה) מייקסנר, מנכ"ל רכבת ישראל, אמר: "רכבת ישראל מקדמת תפיסה חדשה של תכנון תחנות הרכבת, בדומה למקובל ברחבי העולם – הנוסע שייכנס לתחנת לוד החדשה ייהנה מחוויית נסיעה משודרגת. לא רק נסיעה ממקום למקום אלא גם מרכז מסחרי ועסקי שיאפשר לו להשלים את צרכיו בדרך לשגרת יומו ובחזרה ממנה. החנויות שייפתחו במתחמים ייהנו מהצמיחה האדירה במספר הנוסעים ברכבת, והעסקים שישכרו משרדים במתחמים ייהנו מתחנת רכבת צמודה עבור עובדיהם.  אני מברך את תושבי לוד לרגל חניכת התחנה החדשה ומודה לעובדי הרכבת אשר עמלו על ביצוע הפרויקט.
 
ראש העיר לוד, יאיר רביבו, הוסיף: ״אירוע היסטורי בלוד, שדוהרת ושועטת קדימה במלוא הקיטור. רכבת ישראל ועיריית לוד חונכות בשעה טובה את תחנת הרכבת החדשה בעיר, בין 5 התחנות הגדולות והמפוארות בישראל. מאז נפתחה תחנת הרכבת בלוד לפני כ-100 שנה בדיוק – בשנת 1920, נחשבה לוד כמוקד תחבורה ארצי בישראל. זהו אחד המהלכים האסטרטגיים החשובים ביותר מאז הקמתה של העיר, המבטא את קפיצת המדרגה המשמעותית של העיר ואת הדהירה שלה קדימה. מדובר בעוגן חזק ומשמעותי לעיר, אשר מחזקת כיום את מעמדה כמרכז תחבורתי מהגדולים והחשובים בישראל."

 

Back to top button