יו”ר ההסתדרות: להפסיק העברת קצבה בכסף עבור טיפול בקשישים

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, קרא היום (שני) למוסד לביטוח לאומי להפסיק העברת קצבה בכסף עבור טיפול בקשישים זכאי חוק הסיעוד, מחשש לקריסת ענף הטיפול הסיעודי ופיטורי עשרות אלפי עובדות מקצועיות. מזה כשנתיים, מקבלי קצבת סיעוד יכולים לקבל חלק מהקצבה או את כולה בכסף במקום שירותי הסיעוד, כך שבני המשפחות שלהם יטפלו בהם ולא עובדים מקצועיים בעלי ניסיון והכשרה מקצועית.

יו”ר ההסתדרות אמר לקראת דיון שייערך מחר בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, בנושא זה: “בשעה קשה זו שבה שרוי המשק הישראלי, עם מאות אלפי מפוטרים ועסקים שקורסים – יש לחזק את עובדות הטיפול הסיעודי ואת ענף הטיפול הסיעודי, ולא לפגוע בהם. לא ניתן לפגוע באוכלוסיית עובדות הטיפול הסיעודי, אשר עושות עבודתן במקצועיות ובמסירות. אני קורא למוסד לביטוח לאומי לחזור בו מההחלטה להעביר ישירות את הקצבה למקבלי קצבת הסיעוד, על חשבון עובדות הטיפול הסיעודי, אשר עשרות אלפים מהן עלולות להישאר ללא פרנסה”.

מחר צפוי להתקיים בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, דיון שיזמו יו”ר הוועדה ח”כ חיים כץ, בשיתוף עם ח”כ טלי פלוסקוב, בנושא תנאי העסקתן של עובדות הטיפול הסיעודי. בדיון ישתתפו נציגי משרד העבודה והרווחה, המוסד לביטוח לאומי, ההסתדרות – שהינה האיגוד המקצועי שמייצג את עובדות הטיפול הסיעודי – וגורמים רלוונטיים נוספים.

בהסתדרות, אשר מייצגת כ-80 אלף עובדות ועובדי טיפול סיעודי בהליך של משא ומתן לקראת חתימה על הסכם קיבוצי ענפי – חוששים שהמשך והרחבת הליך הקצבה בכסף, יביאו לפיטוריהן של עשרות אלפי עובדות מקצועיות ולקריסת ענף הטיפול הסיעודי. זאת, תוך פגיעה בטיפול המקצועי של עשרות אלפי קשישים.

עוד אומרים בהסתדרות, כי ישנם קשישים שלא מקבלים טיפול ראוי ומקצועי, מכיוון שבן המשפחה אינו מוסמך לטפל בחולים סיעודיים.

יו”ר איגוד עובדי האבטחה, הניקיון והטיפול הסיעודי, יוסי ברבי, מסר: “עשרות אלפי עובדות עלולות לאבד את מקור פרנסתן ואלפי מטופלים לא יקבלו את הטיפול ההולם והמקצועי לו הם זכאים. המשמעות של המשך והרחבת הגמלה הכספית היא חיסול ענף הטיפול הסיעודי בארץ”.

צילום: freepik

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעהלחצו כאן להוספת תגובה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה


1 1 vote
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
10 תגובות
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
מטי
מטי
29 days ago

ארנון בן דוד חושף את הפרצוף השחור והרע של רודף טייקונים ושונא קשישים. ההצעה שלו באה להעמיק את השחיתות ורדיפת הבצע של לשכות הסיעוד והתאגידים למיניהם. מקווה שיסלקו אותו מהתפקיד, אין מקום לאנשים כמוהו בשום תפקיד, וכך גם אין מקום להסתדרות השמנה, שמחלקת שכר גבוה והטבות בלתי נסבלות לעובדיה. “לך” ארנון בן דוד הרשע!

מלכה יעקב
מלכה יעקב
1 month ago

לצערי לא באמת יש מטפלים שבאים לעבוד מכול הלב אנחנו נהלצים לשלם מכספנו לעובדים בפרטי

מלכה יעקב
מלכה יעקב
1 month ago

לצערי

ריבה
ריבה
1 month ago

יש להעביר את קצבת הסיעוד לקשיש שהוא יבחר את המטפל המקצועי… וישלם לו כמה שהוא שווה, ככה גם הקשישים וגם העובדים ירוויחו. הקשיש באמת יטופל כמו שהוא רוצה וצריך והמטפל יקבל שכר הוגן ולא יצטרך ל רוץ לשלושה קשישים ביום.

רחל
רחל
1 month ago

מסכנות המטפלות????? מסכנים הקשישים שיום יום מאות מטפלות בחסות החברות רומסות את כבוד הקשישים ועושות גזל על חשבון המדינה, קשיש שזכאי ל4 שעות סיעוד המטפלות לא טורחות לממש ובורחות לעיסוקיהן, מה חשבתם מה? כל מי שעושה גזל ועוול הקב”ה רואה הכול ובכל עת וזמן כל מי שפוגע סופו להיפגע.
יישר כוח על הביטוח הלאומי והחלטותיו

יערה
יערה
1 month ago

אתם מתכוונים שלעובדים הזרים לא תהיה עבודה… כי הם היחידים שמטפלים בקשישים. וכןןןןןןןןןן עדיף בן משפחה ולא מישהי או מישהו מהזרים שעלול להתעלל כמו שקורה על ימין ועל שמאל במדינת חלם. שיא החוצפה!!!!!!!

מטופלת באמא סיעודית יקרה בדרגה גבוהה..
מטופלת באמא סיעודית יקרה בדרגה גבוהה..
1 month ago

יו”ר ההסדרות מכנה את העובדים הסיעודיים הישראלים “מקצועיים”. זו פשוט בדיחה. אני חיפשתי בנרות מטפלת ישראלית שמחליפה חיתולים וגם רוחצת. אין חיה כזו. ואם היא קיימת היא דורשת סכומים לא פרופורציונלים. אם חלילה יתגשם מה שהוא דורש, זה יהיה מעשה נבלה. כשיכשירו מטפלים ישראלים בצורה רצינית, יוכלו להציע הצעות. ברור שהצעתו נובעת משיקולים אינטרסנטים לטובת חברות הסיעוד ולטובת ה”מטפלות” המאוגדות בהסתדרות. מה עם קורונה? האדון היו”ר לא העלה דעתו שאולי בגלל הקורונה משפחות מעדיפות לשמור את הקשיש בבידוד חברתי וגם הוא עצמו ? האין זה צו השעה ? או שצו השעה בעיניו זה לבצע את השירקעס הישן והטוב של חתימת… Read more »

באיה רוז'ה
באיה רוז'ה
1 month ago

כל מה שיושב ראש ההסתדרות אומר, זה שקר גס!!!!!!! כל המוסדות הסיודים, לא מחזיקים אנשי מקצוע. וכמו שלפני מישהו אמר, כל העובדים של המוסדות, לא נותנים את הזמן הנכון. מחפשים כל הזמן לברוח כמה שיותר מהר. הייתי כמה שנים בטיפול של מוסד כזה. ומאוד התאכזבתי. רק אחרי ניתוח לב פתוח, הייתה עובדת אחת שנתנה את הנשמה, אבל בחלוף הזמן גם היא התקלקלה. המארגנת את העובדות האלה, נותנת להם עצות איך לנצל את המטופלים, ואם מישהו רוצה להחליף עובדת, אז היא כבר נמצאת אצלה ברשימה שחורה. שילמדו המוסדות והמטפלים, שאם הם לא נותנים יחס, גם הם לא יקבלו אותו. אז מספיק… Read more »

אהרון הגנזאר
אהרון הגנזאר
1 month ago

אני קורא ולא מאמין זה שוד הקשישים הגדול במדינה בחסות חבורה של אינטרסנטים שאין להם אלוהים אבי קשיש סיעודי בן 92 כשהייתה לנו מטפלת היא הפסיקה יום אחד להגיע אימי זכרונה לברכה נפטרה כעבור חודש!!! המטפלות שנשלחו מטעם חברת הסיעוד לעולם לא נשארו לכל השעות שהיו צריכים לטפל בקשיש לטענתם עבור 30 שח לשעה אנחנו חייבים להסכים שיטפלו בקשיש רק חצי מהזמן שהגיע לו כשלא הסכמנו נשארנו כשבועיים ללא שום מטפלת על שישי בערב או שבת לא היה כלל טיפול אני ואבי חיים ומתפרנסים רק מקצבת ביטוח לאומי ברגע שנודע לי כי אפשר להמיר מספר שעות בכסף פשוט נשארתי המום… Read more »

מרים
מרים
1 month ago

ממתי אינטרסים של חברות סיעוד גוברות על אינטרסים של קשישים עבורם הם מיועדים לתת טיפול? הם עדיין מקבלים כסף על אותם העובדים שרשיש בוחר ואשר עובדים עם הקשישים. אולי פחות אבל מקבלים. בתקופת קורונה קצבה זו הצילה חיים רבים, כי מטפלות נשרו באופן מאסיבי. אף אחד לא מדבר כי קשישים שנפטרו לבד נפטרו כי מטפלות נשרו או סירבו להגיע בגלל קורונה. כל מי שנשאר – אלה אותם המטפלים להם הקשישים שילמו ישר מהכסף שקבלו לחשבון.

פולי קפה
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

להוספת נגן תחנות הרדיו לאתרך הדבק קוד זה


למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

פתיחת הנגן בחלון נפרד

אתם מוזמנים לשלוח לנו מידע חדשותי וליצור איתנו קשר בכל נושא ועניין.


* יש לציין כי אמינות הדיווח תיבדק ותפורסם באתר ע"פ שיקול דעתו של עורך אתר החדשות.
* נדגיש כי בצירוף תמונה אנו מסירים כל אחריות בגין הפרת זכויות יוצרים ואחריות זו תהיה מוטלת על השולח. שליחת תמונה ללא קרדיט צילום לא תפורסם באתר. אם אין ברצונכם לציין קרדיט אנא כתבו "ללא קרדיט".

לשליחת תמונות נוספות בוואטסאפ

תודה רבה וגלישה נעימה
צוות חדשות MivzakLive