מאמרים

שגריר צי'לה: מדוע הלוגו של מדינת ישראל – מנורה עגולה?

היום בבוקר (ראשון, 18 אוקטובר) קיבל שיחת טלפון הרב שניאור זלמן הלפרין מחב"ד למען דוברי הספרדית משגריר צי'לה בישראל מר. רודריגו פרנאנדס,

הרב שניאור זלמן התמיה במה זכיתי לטלפון ממך?

כתבות נוספות שיעניינו אותך

השגריר: רציתי לשאול את הרב על דבר שהתפלאתי לראות, הרי כחלק מתפקידי כאן במדינת ישראל הוא להכיר היטב את העם היהודי, חקרתי קצת על בית המקדש שנבנה בידי המלך החכם שלמה הבן של דוד, נוכחתי לדעת שהמנורה שהיתה בזמן המקדש היתה עם שבעה קנים אלכסונים ולא עגולים, חקרתי ובדקתי שלא היתה מנורה עם קנים עגולים לעם היהודי בכל ההיסטוריה.

אנו ברפובלקה הצי'לנית מקבלים מדי פעם מכתבים ממדינת ישראל ותמיד הלוגו הזה מופיע, גם בפגישות שהיו לי בביתו של הנשיא מר ראובן ריבלין ראיתי את הלוגו הזה ובהרבה מקומות של ממשלת ישראל, ואני נוכחתי לראות שהלוגו הממשלתי היא מנורה עגולה. רציתי לשאול את הרב האם יש לכם הסבר לזה?

הרבנים והשגריר על רקע דגל הרפובליקה הצי'לנית

הרב שניאור זלמן הגיב: שנת 1948 הייתה שנה קשה כאן בישראל שנה של מלחמה. אחרי שנרצחו 6 מיליון יהודים, שליש מהעם היהודי, התחלף הממשל הבריטי לממשל היהודי, ומטבע הדברים נפלו הרבה טעויות בממשלה,
אבל אני בטוח שגם טעות זו תתוקן, זה כתוב מפורש בתורה שלנו שהמנורה היתה עם קנים באלכסון.

גם המיימוניד'ס כותב בספריו שהמנורה היתה באלכסון.

הרבי מלובביץ מאיר על הטעות הזאת בספריו, ב- 1948 נפלה טעות בממשל הישראלי וציירו את הלוגו עם מנורה עגולה. אני בטוח שיעלו על הטעות ויתקנו את זה. זאת הרי בושה לעם היהודי שנופל טעות כזו בסיסית, אבל הם אנשים ולא מלאכים.

הרבי מלובביץ מאיר על הטעות הזאת בספריו

שגריר צי'לה : אני מודה לרב על האינפורמצ'יה, אבל זה לא מספיק לי, אני אמשיך לברר על סיבת הלוגו היהודי כמנורה עגולה, מנורה בצורה שלא היתה ליהודים מעולם.

הרב שניאור זלמן: מאחל לכם הצלחה רבה.

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל

3 תגובות

  1. המקור למנורה עגולה הוא משער הנצחון ברומא שם המנורה מצויירת בקוים עגולים. אבל הרב מחב"ד צודק שצורה זו איננה נכונה, ראשית כל הציור הזה נעשה על ידי גוי. וגם במנורה זו שבציור אין רגליים ובמנורה של בית המקדש היו רגליים כידוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!