ארגוני המחאה: הפתרון למשבר הקורונה – יציאה לנבצרות של בנימין נתניהו

ארגוני המחאה ובהם הדמוקרטים, קריים מיניסטר (חוזה חדש), אין מצב, הלם תרבות, מאהל העצמאות, קומי ישראל, התעוררנו, הבעלבתים, החזית הורודה, חקירה עכשיו ואזרחיסט שלחו הערב (חמישי) מכתב בהול שכותרתו “הפתרון למשבר הקורונה – יציאה לנבצרות של בנימין נתניהו”.

במכתב שנשלח לכלל חברי הכנסת ושרי ממשלת ישראל, יו”ר האופוזיציה, יאיר לפיד, ראש הממשלה החליפי בני גנץ, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, מפכ”ל המשטרה החלופי ניצב מוטי כהן ולראש הממשלה בנימין נתניהו נכתב:

“בשם ארגוני המחאה הדמוקרטים, הקריים מיניסטר (חוזה חדש), אין מצב, מאהל העצמאות, הלם תרבות , קומי ישראל, התעוררנו, חקירה עכשיו, אזרחיסט הבעלבתים, ובשמם של האזרחים החרדים לגורל המדינה, אנחנו פונים אליכם בבקשה פשוטה – הכח אצלכם. אתם יכולים לעצור את הטירוף השלטוני שבגללו הידרדרנו לנקודה הזו ובגינה עשרות אלפי ישראלים מפגינים. חובתכם האזרחית לעשות זאת. קומו ועשו מעשה.

ישראל מתמודדת עם משבר בריאותי ונכנסת למשבר כלכלי , שניהם החמורים בתולדותינו , וראש הממשלה עוסק בדיכוי המחאה העצומה (והמוצדקת) נגדו, ומפקיר את ניהול המשברים ואת המדינה כולה. הוא משתמש במשבר ובמגפה כבת ערובה לתועלתו האישית כדי לחמוק ממשפט פלילי.

עשרות אלפי ישראלים ומיליוני התומכים בהם מהבית מבינים כי הגורם המרכזי לכישלון המדינה במשבר ולפירוק החברה הישראלית הוא איש אחד, בנימין נתניהו.

משבר הקורונה הציג לכל את ניהולו המבוהל וחסר האחריות. לא בכדי הוא גנז את פרוטוקולי הקורונה לשלושים שנה. הוא מצעיד את הכלכלה לתהום, את האזרחים- לדלות ולייאוש, את המדינה – לאסון.

מדוע הציבור מפגין?

אתם יודעים זאת טוב מכולם. אתם, בכירי המערכות הדמוקרטיות בישראל, מבינים כי הוא נאחז בהגה השילטון כנאשם בעבירות של שוחד מרמה והפרת אמונים. אם יורשע, יגזרו עליו שנות מאסר רבות. נספח ובו פירוט של מחדלי שלטון, כולם נגזרים מן האמת הקשה הזו, מצורף בסוף המכתב. כולם מלמדים שהוא לא ראוי ולא מסוגל להנהיג ועליו לצאת מיד לנבצרות.

אנחנו במלחמת אין ברירה. לאחר שריסק את מעמד הכנסת והממשלה ולאחר ניסיונותיו לבזות ולהחליש את בית המשפט ואת ושומרי הסף האחרונים שעמדו בדרכו, בנימין נתניהו עומד כעת מול הריבון האמיתי. העם. אזרחי המדינה. והוא מפר את שבועת האמונים כלפינו, רומס את זכויותינו, חומס את עתידנו .

בפנינו הוא אמור להשפיל מבט, להודות בכישלון – ולעזוב את מעון ראש הממשלה. רק בלעדיו אפשר להתחיל לטפל במשבר באחריות, לטובת כל האומה, בלי פלגנות ושנאה.

אבל הוא נאבק כדי להפקיע מאיתנו הזכות הבסיסית והטבעית של כל אזרח למחות נגד השילטון. אתם יודעים היטב: אין בדמוקרטיה שום כוח או סמכות שיכולים לעשות זאת. העם הוא הכוח, האזרחים הם הריבון, ושום חוק או התארגנות פרלמנטרית, שום כוח שבעולם לא יגבר על כוחו של הריבון.

הוא יודע זאת ומנסה להטיל בנו דופי. הוא נלחם במפגינים במכונת תעמולה שקרית ומהדהדת, טוען שההפגנות הן מקור הכשלון שלו עצמו להתמודד עם המשבר, מטיח האשמות ללא בדל של ראייה, בודה חדשות כזב באמצעות עושי דברו: ואתם יודעים, ושותקים.

אתם רואים כיצד הוא איבד את הבלמים המוסריים, הערכיים וההוגנים.

אתם יודעים שהמדינה לא תוכל להיחלץ ממשבר הקורונה ומהמשבר הכלכלי כל עוד הוא ראש ממשלה.

אתם מבינים שלרוב העם אין אמון ביכולתו להנהיג או לנהל את המשבר.

הוא הבעיה.

נבצרות היא הפתרון.

אתם יודעים זאת בדיוק כמונו, האזרחים שמפגינים. והפתרון נמצא בידיים שלכם.

נתניהו לא יקח אחריות ויצא לנבצרות ביוזמתו. אתם היחידים שיכולים לגרום לזה לקרות ועל ידי כך לעשות את הצעד הראשון והחיוני להתחלה של פתרון אמיתי למשבר הנוכחי. רק לאחריו נוכל לעבוד כולנו יחד באמון לכדי יציאה אמיתית מהתהום אליה נפלנו.
אין יותר זמן להמתין- זה חייב לקרות היום.

עד אז, יימשכו ההפגנות בכל רחבי הארץ תוך הקפדה על כללי הבריאות במרחבים הפתוחים.

אין לנו ברירה.

אם לא ייצא לנבצרות, לא נפסיק את המחאה. אנחנו נחושים להחלים ונלחמים על חיינו.”

ארכיון. צילום: יפה יוסף

הארגונים החתומים על המכתב צרפו אליו בנוסף נספח ובו מנו כישלונות ומחדלים (רשימה חלקית), לטענתם:

• אישרת הבאת מטוסים מניו יורק עם חולים מאומתים אשר לא נכנסו לבידוד, או נבדקו בכניסתם ארצה.
• לא קיבלת את ההחלטה על סגירת ערים אדומות על אף המלצת הדרגים המקצועיים
• לאחר הגל הראשון פתחת בחופזה וברשלנות את בתי הספר
• הזנחת את הטיפול בבתי אבות בגל הראשון
• בכל חודשי משבר הקורונה לא השכלת להקים מערך לקטיעת שרשראות ההדבקה – 6 חודשים ועדיין אין מערך כשברור שזאת הדרך היחידה להדביר את המגפה
• תחת שנות כהונת כראש ממשלה נוצר והתנפח מחדל הציוד החסר בבתי החולים
• משיקולים פוליטיים קואליציוניים, התרת את שר הבריאות ליצמן בתפקידו על אף שברור לכל שהוא אינו מתאים וחסר כל יכולת לתפקד במשבר כזה, או אפילו בשגרה.
• נמנעת במשך חודשים להעביר את הטיפול במשבר למשרד הביטחון כנדרש על פי חוק במצבי משבר, אך ורק משיקולים פוליטיים וכך הכשלת במו ידיך את היכולת לטפל במשבר באופן נכון עם המערך הלוגיסטי המתאים.
• משך חודשים לא היה פרויקטור מקצועי לניהול המשבר ונסמכת על פקידות לא רלוונטית ולא מוכשרת לעניין במשרד הבריאות.
• לא הייתה תכנית כלכלית לטיפול במשבר, בעסקים ובאזרחים הקורסים. למעשה עד היום אין בנמצא תוכנית חילוץ אמיתית.
• בהתאם לדוגמה שאתה סיפקת בכמה הזדמנויות, שרים נוספים ופקידים בכירים הפרו את הנחיות משרד הבריאות להתנהגות בתקופת הקורנה
• היועצים הקרובים ביותר לך הפרו את הוראות הבידוד כמה פעמים ובכך סיכנו חיי אחרים ואף הפגינו לציבור מה אתה חושב על טיב ההוראות האלה.
• בשיא פריצת הגל השני לא היו ישיבות ממשלה במשך יותר מחודש. ככה מתנהל משבר?
• אין תקציב מדינה במשך שנתיים ועסוקים כעת בעיקר בהעברות כספים לשימור מבנה הקואליציה.
• אבל כן מצאת זמן לטפל בפטור ממס אישי רטרואקטיבי לעצמך. בזמן משבר. מהגולים שהיו.
• אין מפכ”ל משטרה כמעט שנתיים, אין פרקליט מדינה, אין מפקד שב”ס. במשרות ציבוריות רבות מוחזקים ממלאי מקום במקום מינויים קבועים כדי שימשיכו לרצות אותך ולשרת את האינטרסים שלך. כולם “על קצות אצבעות”.
• ישראל היא המדינה הראשונה במערב בסגר שני. מיותר ולא מוצדק.
• החלטות לגבי המגזר העסקי התקבלו תמיד ברגע האחרון – לא נותנים לעסקים להתארגן
• הימנעות מהטלת סגרים מקומיים במקומות עם שיעור תחלואה גבוה
• תקיפה יומיומית של שומרי הסף – היועמ”ש, התובעת במשפט, השופטים, הפרקליטות, המשטרה.
• גניזת הפרוטוקולים בנושא הקורונה ל- 30 שנה.
• עסקת ה F35 – מפקד חיל האוויר אומר בעצמו שזה עניין בעייתי
• מאות אלפי מובטלים שבניהול נכון אפשר היה למנוע. גירעון של מאות מיליארדים
• ראש אגף תקציבים עוזב את תפקידו תוך שמשאיר אחריו “כתב אישום” על התנהלות הממשל . התנהלות רשלנית, לא עניינית תוך שאמר שמנפחים אומדנים ומסלפים נתונים
• עד היום אין תכנית בריאותית לטיפול במשבר הקורונה – גם לא כלכלית
• הסתה פרועה ומפוברקת כנגד המוחים נגדך
• ממשלתו השתיקה את ראש ועדת הקורונה אשר העיזה לשאול שאלות אשר פוגעות בנרטיב אשר ניסה ליצר. ואז גם עקפו אותה

רבים מארגוני המחאות יצאו הערב להפגנות ברחבי הארץ

בעקבות הדיון על סגירת המשק שתביא לפגיעה אנושה בכלכלה, מארגוני ההפגנות בבלפור (קומי ישראל, החזית הורודה, הלם תרבות, בעלבתים, אין מצב, התעוררנו, קריים מיניסטר, הדמוקרטים) נמסר כי “המחאות נגד נתניהו וממשלתו מתאחדות למען עם ישראל. בניגוד מוחלט לעמדת אנשי המקצוע ומשרד הבריאות, הוא מתעקש להכניס אזרחים ואזרחיות של מדינה שלמה לסגר הרמטי, שלפי הערכות המומחים, יגרום לנזק של 35 מיליארד שקל, חורבן המשק ויוביל את עם ישראל לקטסטרופה כלכלית שלא ברור אם איי פעם נוכל להתאושש ממנה.”

הם ציינו כי “הוא לוקח מדינה שלמה בת ערובה ומאשים את הציבור במקום לקחת אחריות. בזמן שמיליוני אזרחים מצויים בחוסר וודאות וחרדה, הוא מוכן לחסל את חשבונות הבנק, את הדמוקרטיה ואת העתיד של כולנו, רק בשביל לעצור את ההפגנות נגדו ונגד ההתנהלות הכושלת של ממשלתו. אנחנו אוהבים את ישראל ולא מוכנים שהוא יפגע בעתיד הכלכלי והנפשי של כולנו, ויפיל את עם ישראל יחד איתו.”

“מצער מאד בזמן שהמפגינים הם היחידים שנותרו להילחם למען אזרחי ישראל, חברי הממשלה מלאו פיהם מים ומשמשים כחותמת גומי. האחריות לטירוף הזה היא על ראשכם. אנחנו לעומתכם, נמשיך לגלות אחריות לחוסנה הכלכלי והנפשי של של מדינת ישראל ונשמור על הנחיות משרד הבריאות כפי ששמרנו בהפגנות בסגר הקודם.” הדגישו.

“נתניהו, לכולם ברור שאתה גמור. אף אחד לא מאמין לך יותר. אף ספין ואף טריק לא ישתיק את הזעם הציבורי עליך. על הסגר ההרמטי המטורף והאדמה החרוכה שאתה משאיר כאן — לא תהיה לך מחילה. נמצא את הדרך האחראית להראות לך את הדלת החוצה. כל עוד אתה מחזיק בהגה — לא נרפה.” אמרו מארגני ההפגנות.

המחאות נגד נתניהו וממשלתו מתאחדות למען עם ישראל
המחאות נגד נתניהו וממשלתו מתאחדות למען עם ישראל
המחאות נגד נתניהו וממשלתו מתאחדות למען עם ישראל
המחאות נגד נתניהו וממשלתו מתאחדות למען עם ישראל
המחאות נגד נתניהו וממשלתו מתאחדות למען עם ישראל
המחאות נגד נתניהו וממשלתו מתאחדות למען עם ישראל
המחאות נגד נתניהו וממשלתו מתאחדות למען עם ישראל

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעהלחצו כאן להוספת תגובה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה


0 0 vote
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
1 תגובה
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
מאיר
מאיר
26 days ago

כל הכבוד!!! לא לוותר. הפתרון לקורונה זה להכניס לסגר מידי את הממשלה המטורללת הזאת.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

להוספת נגן תחנות הרדיו לאתרך הדבק קוד זה


למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

פתיחת הנגן בחלון נפרד

אתם מוזמנים לשלוח לנו מידע חדשותי וליצור איתנו קשר בכל נושא ועניין.


* יש לציין כי אמינות הדיווח תיבדק ותפורסם באתר ע"פ שיקול דעתו של עורך אתר החדשות.
* נדגיש כי בצירוף תמונה אנו מסירים כל אחריות בגין הפרת זכויות יוצרים ואחריות זו תהיה מוטלת על השולח. שליחת תמונה ללא קרדיט צילום לא תפורסם באתר. אם אין ברצונכם לציין קרדיט אנא כתבו "ללא קרדיט".

לשליחת תמונות נוספות בוואטסאפ

תודה רבה וגלישה נעימה
צוות חדשות MivzakLive