משפטי/פלילי

"התעללו התעללות שיטתית": הוגש כתב אישום נגד 4 סייעות מהגן ברמלה

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לפני זמן קצר (ראשון) כתב אישום לבית המשפט המחוזי נגד רוחמה סעד (בת 37), נירית שויד (בת 46), ננה (חני) צאצאשווילי (בת 50) ואורלי שרגני (בת 37), סייעות ב"משפחתון של טולי" ברמלה, בגין ריבוי עבירות של התעללות בקטין, ותקיפת קטין על ידי אחראי.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכת הדין נעמי משאשה, בתקופה הרלוונטית הועסקו הנאשמות כסייעות בגן הפרטי "המשפחתון של טולי" ברמלה, המיועד לתינוקות ולפעוטות בין הגילאים 3 חודשים עד 3 וחצי שנים, והיו אחראיות על הטיפול בהם. בגן למדו בתקופה הרלוונטית 43 קטינים.

במהלך התקופה, עשו הנאשמות מעשי התעללות ותקיפה בעשרים ושישה קטינים, תוך שימוש בחפצים שונים. בין היתר, בכך שאחזו בהם בחוזקה; משכו בידיהם וברגליהם וגררו אותם; הרימו את הקטינים והטיחו אותם בחוזקה על מזרונים או על כיסאות; סטרו לקטינים; השליכו חבילות מגבונים וצעצועים על הקטינים.

קראו גם:  "נזרקו מהקולנועית ונחבלו": בן 66 מאילת מואשם במעורבות בתאונת 'פגע וברח'

בנוסף נהגו הנאשמות רוחמה סעד ונירית שויד להשפיל את הקטינים בכך שפיזרו חטיפים על הרצפה ואילצו אותם לאכול מהרצפה. כמו כן, נהגו להצליף בקטינים באמצעות חיתול בד.

הנאשמות ננה (חני) צאצאשווילי ואורלי שרגני נהגו להאכיל את התינוקות בעודם ישובים בכיסא נענוע נמוך (טרמפולינה), תוך שדחפו את האוכל בכפית לפיהם של התינוקות, בניגוד לרצונם ובהתעלם מבכיים ולאחר מכן, נענעו נאשמות אלו את הטרמפולינה בחוזקה ואף הטו אותה אחורנית כך שראשם של התינוקות כמעט ונגע ברצפה.

הנאשמות התעללו התעללות שיטתית בקטינים חסרי ישע, שנחשפה בשמונה מצלמות במשך תקופה לא מבוטלת של כחודש וחצי, בהיותן אחראיות עליהם. ההתעללות באה לידי ביטוי בין היתר בטיב האירועים; ריבוים של המעשים והקטינים הנפגעים; תדירותם היומיומית; גילם הרך של הקטינים, חלקם תינוקות של ממש; והיות הנאשמות האחראיות הבלעדיות על צורכיהם, בריאותם ושלומם. מכלול הנסיבות הפך את ההתנהלות המתעללת לשגרה אליה נחשפו כל 43 הקטינים ששהו בגן.

קראו גם:  חשד: תושב כפר קאסם תקף את אשתו, אחיו חשוד בתקיפת שוטרים בזמן המעצר

בבקשת המעצר כתבה עורכת הדין משאשה כי: "…(הנאשמות) פגעו בתינוקות ובפעוטות רכים, חלקם ללא יכולת שפתית כלל, וחלקם בשלבים הראשוניים של ההתפתחות השפתית, שאין ביכולתם לספר ולפנות לסיוע מהוריהם. כל זאת שעה שהמשיבות אמונות על שמירת שלומם הפיזי והנפשי של הקטינים והן פוגעות בהם שוב ושוב."

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן