בריאות

פרופ' גמזו: התקבלה פה אחד המלצתי להימנע בעת הזו מסגר כללי

פרופ' רוני גמזו אמר הערב (רביעי) בסיום הדיון בקבינט: "ההמלצות שהצגתי היום לקבינט הקורונה מבוססות על עבודת מטה יסודית שנעשתה עם שותפים רבים: משרדי הממשלה, השלטון המקומי, פיקוד העורף ומערכת הביטחון, משטרת ישראל ובליווי מקצועי של משרד הבריאות ופורום המומחים המקצועי שהקמתי לרבות סיור בערים ולימוד המצב בשטח."

עוד הוסיף פרופ' גמזו כי "התקבלה פה אחד המלצתי להימנע בעת הזו מסגר כללי/ סופ"ש/ לילי ואפילו סגר על ערים אדומות– ובמקומה התערבות מהירה ומידית בערים בעלות תחלואה גבוהה (אדומות/ כתומות). מודל "ערים בהתערבות אינטנסיבית". הנחת היסוד היא שסגר מכל סוג שהוא יגרום נזק רב לכלכלה ולחברה. רוה״מ וחברי הקבינט מבינים היטב את הקושי החברתי והכלכלי שאזרחים רבים נתונים בו. ההחלטה לנסות להוריד את התחלואה ללא סגר היא חלק מההבטחה שלי אליכם בחוזה החדש. מילוי ההבטחה שלכם, במיוחד בשבועיים הקרובים, של כל אזרח -משמעת: מסיכה, ריחוק פיזי, שמירה על ההגבלות; יביא אותנו להפחתת התחלואה ללא צורך בסגר."

קראו גם:  אזהרת הרחצה בחוף זיקים הוסרה לאחר קבלת תוצאות תקינות

לסיכום אמר כי "הממשלה אישרה גם את תוכנית המצפן (או בשמה רמזור) החל מ- 01.09 הכוללת מודל מדורג המאפשר לרשויות המקומיות יצירת מדיניות הגבלה/הקלה דיפרנציאלית."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן