בריאותחדשות הארץ

לידה בהפתעה: צוות מד"א יילד אישה בחניית בית החולים

כשבני הזוג מראש העין חזרו ביום שבת יחד עם בנם בן השנתיים מטיול משפחתי בחיפה הם לא דמיינו איפה תתרחב משפחתם כאשר אם המשפחה שהייתה בהריון מתקדם החלה לחוש בצירי לידה חלשים. בני הזוג עוד הספיקו להגיע חזרה לביתם ולהתארגן על מנת לנסוע ברכבם לבית החולים, כאשר במהלך הנסיעה הצירים הפכו חזקים יותר והמים החלו לרדת. כאשר התקרבו בנסיעה מהירה לשער בית החולים, צפר בחוזקה האב וסימן לשומר לפתוח את השער על מנת שיוכלו להכניס לחניית מחלקת היולדות. האם שהבינה שהלידה מתחילה זיהתה בחניית בית החולים צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א וקראה להם לעזרה ובתוך רגעים ספורים, פראמדיק מד"א דניאל גפרי יילד אותה במושב הקדמי של רכבה.

קראו גם:  ארונות קבורה מפוארים בני כ-1700 שנה, מהיפים שהתגלו בעולם, יוצגו באשקלון

על כך, סיפרה האם: "בדרך יצחק רבין כבר הרגשתי שהמים ירדו לי וכשהתקרבנו לכביש הגישה לבית החולים הבנתי שהראש מתחיל לצאת לאט לאט. בעלי צפר מרחוק לשומר בכניסה לחנייה וצעק לו שאנחנו באמצע לידה. הספקנו להגיע עד לרחבת החנייה של מחלקת היולדות ולשמחתי נתקלנו בצוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שבדיוק סיימו טיפול ביולדת אחרת והיו בחוץ ".

פאראמדיק מד"א, דניאל גפרי, אשר יילד את התינוקת, סיפר: "סידרנו את הניידת טיפול נמרץ אחרי שסיימנו לטפל ביולדת אחרת ותוך כדי שמענו צפירות חזקות מהשער ואישה שצעקה לנו לעזרה. האימא שישבה במושב שליד הנהג הייתה רגועה ותוך רגעים בודדים התינוקת נולדה והתחילה לבכות, חתכתי את חבל טבור והנחתי את התינוקת על האמא. לפני שלושה שבועות יילדתי אישה בתחנת דלק, אבל זו פעם ראשונה שהייתה לי חוויה מהסוג הזה. אני שמח מאוד שהייתה לי את הזכות לעזור."

קראו גם:  3 טונות של מוצרי בשר ועופות הושמדו בכפר נחף

לאחר שנכנסו למחלקת היולדות הוסיפה האם בהתרגשות: "דניאל הפראמדיק היה מדהים וטיפל בי באופן מקצועי, אישי ומחבק. כולם התלהבו מסביבנו, הכל קרה כל כך מהר ולמזלי, בצירוף מקרים מדהים, צוות מד"א ממש 'חיכו' לי מחוץ לבית החולים. חששתי מאוד שנגיע ולא יהיה מישהו פנוי לקבל אותנו, אבל לשמחתי הם היו שם ועזרו לי מאוד, בזכותם הלידה עברה בקלות ובמהירות. תודה ענקית לצוות מד"א".

צילום: דוברות מד"א

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן