חדשות הארץ

שר הבריאות: החלטות ועדת הקורונה יובילו לסגר מלא במדינה

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין סייר היום (שלישי) בבית החולים רמב"ם בחיפה. בין היתר ביקר במחלקת קורונה תת קרקעית אותה מכינים למקרה הצורך, שם צפה בתרגיל מיוחד בטיפול בחולה קורונה. בהמשך היום השר יבקר גם בבית החולים לניאדו בנתניה.

במהלך תדרוך לתקשורת שקיים לאחר התרגיל התייחס השר להחלטות ועדת הקורונה של הכנסת ועל תגבור מערכת הבריאות ב – 2,000 אחים ואחיות, ב 400 רופאים ובתקצוב של מיליארדים למוכנות לטיפול בקורונה.

שר הבריאות אמר: "מיום כניסתי לתפקיד דיברתי על הצורך בתגבור המערכת הרפואית, ואני שמח לומר שמאתמול, לאחר שיחה עם שר האוצר, סיכמנו שנוכל לקלוט עד 400 רופאים חדשים. בנוסף, ביום הקשה מאוד לאחים ולאחיות, שעם כל הקושי החליטו לשבות מסיבות מוצדקות, לא כהתרסה וכדרישה לתנאי יתר אלא בדרישות חיוניות – הצלחנו להביא בשורה של תוספת 2000 תקנים בבתי חולים ובקהילה. כל מי שייקלט במערכת ייקלט לצמיתות. האחיות נכנסות על מנת להישאר. איננו משחקים בבני אדם."

קראו גם:  חשד לפיגוע ירי לעבר בית הדסה בחברון, ילדה נפצעה מקליע
שר הבריאות בביקור בבי"ח רמב"ם. צילום: ללא קרדיט

עוד אמר השר אדלשטיין: "אני לא משלה את עצמי. זה לא סוף הדרך. מערכת הבריאות בישראל הורעבה עשרות שנים ואנחנו בתחילת הדרך לייצוב המערכת והבאתה לסטנדרטים של מדינות שאנחנו רוצים להשוות אותנו אליהן. לא יודע מהיכן נובעת האופטימיות של כמה אנשים שמדברים על האטה בקצב העליה. המספרים עדיין מאוד מדאיגים. לצערי אנחנו מתקשים להעביר הגבלות מינימליות במשק. מתפתחים מאבקים על כל דבר. אני מבין את תחושת האזרחים שחשים בלבול. הדבר לא נובע מהחלטות משרד הבריאות. הבלבול נוצר ממאבקים שמתפתחים בממשלה ובכנסת."

שר הבריאות הדגיש: "הקורונה לא מבדילה בין ימין לשמאל, קואליציה ואופוזיציה. המאבק משותף לכולנו. אין שני צדדים למתרס. כולנו באותו צד מול הנגיף. ההתנהגות של ועדת הקורונה תביא אותנו בעל כורחנו לסגר מלא במדינה. כשעל כל ענף אנחנו מתחילים במאבק קשה על מקום ישיבה זה או אחר ההתדרדרות תהיה של כולנו. לבי עם כל אנשי העסקים. הם חייבים לקבל סיוע משמעותי ביותר מהאוצר. אבל אם באמת רוצים סיבה לאופטימיות על כולנו להתגייס להורדת אחוזי ההדבקה. כך נוכל להגיע למספרים עליהם נוכל להשתלט ונלמד לחיות בשגרת קורונה".

קראו גם:  גבר בן 62 הוכש ע"י נחש בקיבוץ סמוך לנתניה, מצבו בינוני
שר הבריאות בביקור בבי"ח רמב"ם. צילום: ללא קרדיט

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן