צרכנות

ביטוח מבנה: מה הוא כולל?

ביטוח מבנה מציע כיסוי לנזקים שנגרמים למבנה הבית או הבניין, כולל כיסוי לכל המבנים שמחוברים אליו באופן קבוע, כמו למשל הצנרת, המרפסות, דוד חשמל או דוד שמש, ומערכת מיזוג והסקה.

הביטוח מכסה גם גדרות, שערים ושבילים מרצופים ששייכים למבנה. הרעיון הוא לקבל כיסוי שמבטח את הבית בכל מקרה בו מתרחשים נזקים שונים.

אילו נזקים מכוסים במסגרת ביטוח מבנה?

הנזקים שעלולים להתרחש ושיש להם כיסוי והגנה בפוליסת ביטוח מבנה כוללים:

 • שברי כלים סניטריים, כלי זכוכית או מראות.
 • הגנה מפני נזקי מים, פיצוצים בצנרת או שיטפונות בעקבות מזג אוויר סוער.
 • הגנה מפני נזקים שנגרמים למבנה כתוצאה מסערות כמו רעמים וברקים.
 • הגנה מפני נזקי אש.
 • הגנה מפני תרחישי טבע כמו למשל רעידת אדמה.
 • הגנה מפני נזק שנגרם כתוצאה מהתנגשות כלי רכב בבית.
 • הגנה מפני שוד, גניבות, פריצה, או ניסיונות חדירה למבנה.
 • הגנה מפני פעילות שמתרחשת בזדון ושגורמת נזק למבנה.

למה כדאי שיהיה לכם ביטוח מבנה?

כי ביטוח מבנה מציע שני כיסויים מהותיים: ביטוח תכולה וביטוח כל המבנה. כך שאם מתרחש אירוע שגורם נזק לבית, ועלויות השיפוצים גבוהות ביותר, יש לכם הגנה במסגרת פוליסת הביטוח ולא תצטרכו לחפש מקורות מימון גבוהים מידיים.

נזקים לדירה עלולים להתרחש ללא התרעה ואתם תיאלצו למצוא את הסכומים הגבוהים הדרושים לשיפוצים, בדרך כלל באופן מידי, על מנת שניתן יהיה להמשיך לגור בדירה. עם ביטוח מבנה, הנזים שמתרחשים מכוסים על ידי חברת הביטוח שמשלמת את ערך הנזקים במזומן, או נושאת בעלות השיפוצים.

יש לכם מימון שמאפשר לכם להתנהל על לסיום השיפוצים

נכון שבפוליסות מסוימות קיים סעיף השתתפות עצמית, אבל בהשוואה למימון שיפוצים רחבים בסכומים גבוהים, סכום ההשתתפות העצמית קטן באופן משמעותי.

אז אם שמאי קבע שהמבנה אינו ראוי יותר למגורים בעקבות ההרס שנגרם, תקבלו מחברת הביטוח פיצוי בשווי של 15% מערך המבנה, או תשלום למימון שכר דירה לפרק זמן של שנה, בהתאם לסכום הנמוך מבין שתי האפשרויות.

איך בוחרים ביטוח מבנה?

במהלך בחירת פוליסה מתאימה של ביטוח מבנה, מומלץ לקחת בחשבון מספר שיקולים:

 • רמת שירות הלקוחות המוצעת בחברת הביטוח.
 • תנאי הפוליסה, כמו למשל המחיר הנדרש לביטוח דירה, תנאי אשראי או פריסת תשלומים.
 • הגנה מפני נזקים נוספים במסגרת ביטוח מבנה, ללא עלות נוספת.
 • גובה סכום ההשתתפות העצמית.
 • מה דורשת חברת הביטוח מבחינת נקיטה באמצעים למניעת סיכונים, כמו למשל התקנת סורגים, דלת מאובטחת, והתקנת מערכת אזעקה.

ביטוח מבנה מגיע גם עם הרחבות

הסכום הנדרש בפוליסת הביטוח אינו מחושב בהתאם לשווי ערך הקרקע אלא בהתאם לעלות הבניה. מה שאומר שאם מתרחש נזק לדירה ברמה מקיפה שדורשת רכישת דירה חדשה, הסכום שיתקבל מחברת הביטוח לא יספיק למימון עלויות הבית החדש, ובמקרה זה קיימת אפשרות לרכישת הרחבה של ביטוח מבנה שתגדיל את סכום הביטוח על מנת שניתן יהיה לקבל סיוע ברכישת מקום מגורים חדש.

חשוב להבין שזוהי הרחבה שמוצעת במקרים של נזקי רעידת אדמה ולדירות בבניינים משותפים בלבד.

ומה השורה התחתונה פה?

כשאתם ניגשים לבנק עם בקשה לקבלת הלוואה למשכנתא, אחת הדרישות הראשונות של הבנק היא ביטוח מבנה. הבנקים מודעים לנתונים ולסטטיסטיקות אודות נזקים שמתרחשים במבנים, ולכן מגנים על עצמם מפני סיכוני אובדן כספים במקרה בו הלווים לא יוכלו לעמוד בתשלומי המשכנתא.

אז תחשבו על זה: אם גופים כלכליים כל כך גדולים אינם מוכנים לקחת את הסיכונים, לכם ודאי שלא כדאי לקחת סיכונים של צורך לממן בעצמכם תיקונים ושיפוצים שייגרמו למבנה.

הוסיפו תגובה לכתבה

התכנים המתפרסמים במדור זה כוללים תוכן ומידע שיווקי/מסחרי, ומערכת חדשות מבזק לייב אינה נושאת באחריות למהימנותם. אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד אתר חדשות מבזק לייב, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן