חדשות הארץמבזקים

הכנסת אישרה חידוש תקנות שעת חירום לאכיפת צו הקורונה

מליאת הכנסת אישרה הערב (שלישי) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לתיקון ולקיום תוקפן של תקנות שעת חירום שנקבעו בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. בקריאה שלישית תמכו בהצעה 10 ללא מתנגדים.

יו"ר ועדת חוקה ח"כ יעקב אשר הציג את ההצעה ואמר: "מובן לכל שכשיש זמן חירום מקבלים תקנות והחלטות שהממשלה קובעת, אבל התפקיד שלנו הוא לנסות להגיע למצב לחוק שיהיה מסגרת למגיפות באופן כללי. כשבאנו להתקין את התקנות היו קולות בוועדה שאמרו שכבר אין קורונה. רופא אני לא, והכתפיים שלנו צרות מידי כדי שנגיד שאנחנו לא מחדשים שום דבר. מצד שני לא יכול להיות שזכויות ברורות נרמסות תחת מצב חירום. הצומת שבין פיקוח נפש לבין זכויות האזרח הוא בעייתי ולכן אנחנו צריכים להביא חקיקה מתוקנת שתמצא את האיזון בין הדברים."

ח"כ יואב סגלוביץ' אמר כי "היינו רק חברי אופוזיציה שהצביעו בוועדה בעד החוק. זה חוסר אכפתיות של חברי הכנסת מהקואליציה, ושל השרים. זה מעיד על הדרך שבה הם רואים אותנו ואת המוסד הזה. אנחנו לא הצבענו בעד החוק של הממשלה אלא בעד חוק שיצרנו בוועדה. לא שינינו את החוק אלא יצרנו חוק חדש."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

אישור הצעת החוק כאמור תאפשר את אכיפת ההנחיות של משרד הבריאות שתוקפן פג אמש בחצות – חובת עטיית המסיכות, בידוד ביתי וכן פיזור התקהלויות בניגוד להנחיות במרחב הציבורי. החוק יכנס לתוקפו בשעה 06:00 למשך 45 יום.

הכנסת. צילום : דוברות הכנסת – עדינה ולמן

Back to top button