בריאותמבזקים

תוכנית לעידוד יזמות רפואית הושקה בבית החולים אסותא באשדוד

על רקע משבר הקורונה, חברת אדמה, מהמובילות בעולם בתחום הגנת הצומח, משיקה לראשונה בבית החולים האוניברסיטאי אסותא אשדוד, תכנית האצה לסטארט-אפים בתחום היזמות הרפואית. התכנית: "אקסלרטור אדמה ליזמות רפואית", הוקמה במטרה לעודד מציאת פתרונות חדשניים בתחום ה-Health Tech, שיפור איכות השירותים הרפואיים ומתן מענה לאתגרים בתוך בתי החולים. 

מתוך למעלה מ-20 מיזמים שהוגשו על ידי אנשי תחזוקה, מנהלה, אחים ורופאים בבית החולים, נבחרו 12 מיזמים אשר יפתחו את המחזור הראשון שיימשך 10 שבועות. התוכנית תנוהל על ידי דר' יוסי רוזנבלום, המנהל של eHealth Ventures, ובמסגרתה 2 מסלולים מרכזיים: ליווי ליוזמות עסקיות (מוצרים או שירותים) וליוזמות פנים ארגוניות במטרה לשפר תהליכים בתוך בית החולים. במהלך התקופה, יקבלו היזמים ליווי והדרכה ממנטורים ומומחים מעולמות הבריאות והטכנולוגיה ומחברת אדמה שיסייעו להם בבניית מודל עסקי, אסטרטגיה שיווקית, פניה למשקיעים וגיוס הון.

המיזמים הנמצאים כיום בשלבי תכנון ראשוניים, נועדו ברובם לספק מענה לאתגרים יום-יומיים בתחום הרפואה. כך לדוגמה, מיזם שמוביל ד"ר זיו סביליה, מנהל מעבדת המחקר באסותא לזיהוי ואבחון מהיר של נגיפים כמו הקורונה, נועד להחליף את בדיקות החום שמבוצעות כיום (לדוגמה – בשדות תעופה) אשר אינן מזהות באופן מדויק ומיידי נשאי וירוס בשלבים ראשוניים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

כמו כן, היזמית אלינור איתם מהפקולטה להנדסה במכללת סמי שמעון, בשיתוף עם דר' שני קיסרי מהמחלקה לרפואה דחופה באסותא אשדוד, מקדמות פתרון חדשני שיאפשר לחולים עם מחלות ספסטיות, כמו שיתוק מוחין או הפרעות בשרירי הגפיים, לשפר את פעילותן המוטורית באמצעות גירוי חשמלי הנוצר על ידי שימוש באפליקציית סמארטפון. "כיום, אין תרופה למחלות כמו שיתוק מוחין והפתרון שאנו מציעים עשוי לשפר משמעותית את חייהם של החולים", מציינת איתם.

צבי מנור, סמנכ"ל תפעול ישראל באדמה אמר: "אדמה, כחברה שנמצאת בחזית הטכנולוגיה בתחום הפתרונות להגנת הצומח, מעודדת בקרב אנשיה תרבות של חדשנות, יזמות וחשיבה מחוץ לקופסא. על כן, החבירה לביה"ח אסותא אשדוד בהקמת "אקסלרטור אדמה ליזמות רפואית", היא אך טבעית עבורנו. אנחנו גאים בפרויקט אשר מבטא את המחוייבות הגדולה שיש לנו לעיר אשדוד ולתושביה, ומשוכנעים כי התכנית היוקרתית תסייע ליזמים בפיתוח רעיונות אשר עשויים בעתיד לשרת את עולם הרפואה".

"שיתוף הפעולה עם אדמה ו- ehealth Ventureמהווה צעד חשוב בפתוח יזמות כחלק אינטגרלי מפעילות בית החולים" מוסיף דר' ארז ברנבוים, מנכ"ל בית החולים אסותא אשדוד "ומשתלב עם חזונו של ראש העיר להפוך את אשדוד למרכז חדשנות המושך צעירים מכל הארץ."

ד"ר יחיאל לסרי, ראש עיריית אשדוד אמר: "אני שמח על שיתוף הפעולה בין שני גופים חשובים באשדוד, הרואים את צו השעה ונכונים לתרום ניסיון, ידע ומשאבים על מנת להציע פתרונות לטובת הקהילה. זו דוגמא לאחריות החברתית של ארגונים וגופים כלכליים המודעים יותר ויותר ליחסים עם הקהילה ועם הסביבה ומחזקים ערכים של קיימות. הדברים עולים בקנה אחד עם מודלים ארגוניים וניהוליים של 'עיר חכמה' ומקיימת, בדיוק כמו חזון העיר אשדוד, ואני מקווה ששת"פ זה ידרבן אחרים לפעול במתכונת דומה. תודה ל'אסותא' ול'אדמה' ובהצלחה." 

צילום : DERYפבל
Back to top button