חדשות הארץמבזקים

השר אדלשטיין: מי שהולך בלי מסיכה, כמוהו כמי שנוסע במהירות של 160 קמ"ש

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין ערך היום (שלישי) את הסיור המקצועי הראשון שלו מכניסתו לתפקיד בבית החולים סורוקה בבאר שבע, בין היתר במחלקות הקורונה והטיפול נמרץ. את הביקור התחיל בטיפת חלב ברהט ובמרפאת כללית בבירת הנגב. בהמשך יבקר גם במעבדת קורונה ובבית חולים פסיכיאטרי בעיר. לסיור התלוו סגן השר יואב קיש, יו"ר כללית יוחנן לוקר, מנכ"ל כללית פרופ' אהוד דוידסון ומנהל סורוקה ד"ר שלומי קודש.
במסגרת הביקור החל השר אדלשטיין בנוהג של תדרוכים לתקשורת, כאשר פעם או פעמיים בשבוע, בהתאם לצורך, ייערך תדרוך דומה כל פעם על ידי בכיר אחר במשרד, במטרה להביא לבהירות גדולה כמה שיותר בהתמודדות של מערכת הבריאות עם הקורונה.

השר אדלשטיין אמר: "העלייה בתחלואה הופכת להיות אירוע דרמטי, אנחנו מתקדמים בקצב טיסה ליותר מ- 200 חולים ביממה. זהו שינוי כיוון. אחרי שהיינו ברגיעה מסויימת, הזלזול בהנחיות הביא לעלייה הזאת. אין כאן קסם: אם מתייחסים להנחיות כאל המלצה – הקורונה לא תעזוב אותנו. כל כך פשוט. הדרך האפקטיבית ביותר לטפל בנגיף בלי להזיק לכלכלה היא אכיפה קפדנית."

שר הבריאות הוסיף כי "אין הבדל בין אכיפת חוקי התנועה לאכיפת הקורונה. מי שהולך בלי מסיכה, כמוהו כמי שנוסע במהירות של 160 קמ"ש. בכל שנת 2019 נהרגו 349 איש מתאונות דרכים. בשלושת החודשים האחרונים נהרגו 298 אנשים מהקורונה ולמעלה מ 18,000 חלו. שכל אחד יעשה את המכפלות. רק כאשר זו תהיה ההתייחסות נוכל להחליש דרמטית את הקורונה."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

השר אדלשטיין אמר כי "מלבד האכיפה צריך להגדיל באופן משמעותי את הבדיקות. אנחנו עושים זאת, ובימים האחרונים עברנו את 16,000 בדיקות ביממה. היעד שלנו הוא לעבור את 30,000 בדיקות ביום. שמעתי גם שהמעבדות בבעיה בגלל העומס בבדיקות. גם לכך מצאנו פתרון: אנחנו במגעים עם האוצר להוספת 200 תקנים נוספים. הציפייה שלנו היא שהתקנים יהיו לתקופה ארוכה ולא לארבעה חודשים בלבד, כדי שהמעבדות יוכלו להניב את המרב ועובדי המעבדות לא יקרסו. בנוסף לכך מעבדת מיי הריטג' בניסויים אחרונים ואני מקווה שבימים הקרובים יהיו לנו בשורות בעניין."

צילום: משרד הבריאות
צילום: משרד הבריאות
צילום: משרד הבריאות

Back to top button