בריאותמבזקים

מנכ"ל איכילוב: כמות הנדבקים היומית איננה "גל שני"

פרופסור רוני גמזו, מנכ"ל בית החולים איכילוב, התייחס לפני זמן קצר (שני) בעמוד הפייסבוק של בית החולים לעלייה בתחלואה בקרונה ציין כי "כמות הנדבקים היומית איננה "גל שני", אלא תיקון טכני לכמות נדבקים סבירה למשק ישראלי שפתוח כמעט כולו."

לדבריי פרופ' גמזו, "המושג "גל שני" ברמה המקצועית האפידמיולוגית מכוון להתקדמות של תחלואה מעריכית. גידול מעריכי שכזה לא סביר באוכלוסייה שלנו שעם כל השאננות שלה איננה יותר נאיבית בכל הקשור לקורונה. בהקשר זה צריך לזכור המטרה היא השטחת עקומה; לא איפוסה והפחתת כמות החולים הבינוניים והקשים וגם זה תוך איזון המחיר שהחברה צריכה לשלם."

גמזו מדגיש כי "ממשלת ישראל, ראש הממשלה ושר הבריאות נהגו באומץ בפתיחה של המשק ועליהם לא לפחד ולהמשיך לעשות צעדים נוספים לחזרה לשגרה. אחת מהן והחשובה ביותר ואני כותב גם מנכ"ל ארגון של 7,000 עובדים היא לאפשר תחבורה סדירה במדינה ולפתוח כבר סופסוף את הרכבת. מדובר בצינור חמצן של עשרות אלפי עובדים להגעה למקום העבודה."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד הוסיף מנכ"ל איכילוב כי "אמנם אירוע הקורונה הוא קשה לניבוי ואין מספיק מידע; מה שנראה נכון היום – מתהפך תוך יום ולא תמיד כדאי לנסות להתנבא אבל עוד יותר קשה לעמוד מנגד בשוויון לב למול אפשרות של צעדי הגבלה חוזרים וקריסה נוספת של המשק. תחלואה של 100 ואפילו 200 לא צריכה להבהיל ולא לעצור את הצעדים החשובים יותר שיאפשרו להחזיר עובדים למעגל העבודה וחיים לנורמה. יש להחזיק את המשק לפעילות ולהציל את הכלכלה הישראלית."

לסיכום אמר פרופ' גמזו כי "הציבור צריך להמשיך לשמור בהדיקות על כללי ההיגיינה, ריחוק, עטיית מסיכה ולהבין שזה לא זמני – זאת התנהגות שתידרש מאיתנו לפחות לעוד מספר חודשים. עד אז, חובה עלינו לעשות כל שניתן למען רווחתם ושלומם של כלל אזרחי מדינת ישראל כי הבריאות היא של כולם."

פרופסור רוני גמזו, מנכ"ל בית החולים איכילוב. צילום: מתוך פייסבוק
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח