חדשות הארץמבזקים

נתניהו וגנץ ביקרו במכון הביולוגי בנס ציונה: "אנחנו מקווים שאתם תצליחו"

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, ביקר היום (ראשון) ביחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין, וראש המל"ל מאיר בן שבת, במכון הביולוגי בנס ציונה.

במהלך הביקור במכון, הפועל תחת משרד הביטחון, נפגשו נתניהו, גנץ, אדלשטיין ובן שבת עם מנהל המכון הביולוגי, פרופ' שמואל שפירא, ולאחר מכן עם אנשי המכון הביולוגי, אשר סקרו את ההתפתחויות המחקריות ואת השלבים הבאים בדרך לפיתוח חיסון ותרופה לנגיף הקורונה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בביקור במכון הביולוגי: "אנחנו במשך שנים נערכים להגן על מדינת ישראל מפני איומים קיומיים או איומים גדולים מאוד. עכשיו יש שתי אפשרויות, או שנמצא חיסון או שלא נמצא חיסון – לפחות לא בשנים הקרובות. אם אתם תמצאו חיסון אתם תביאו לעם ישראל, שמגלה חוסן רב – זה דבר עצום, אבל תביאו את זה גם לאנושות. אני חושב שאין משימה חשובה מזו שאתם עסוקים בה כרגע. בהיעדר חיסון, אנחנו נצטרך למצוא את הפתרונות האחרים לאפשר שגרת חיים שנותנת כלכלה סבירה. כלכלה סבירה זו כלכלה שצומחת לפחות בשני אחוז. אחרת אנחנו נהיה ברגרסיה מתמדת."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד אמר נתניהו: "אני כן הייתי ממקד את המאמצים הגדולים למציאת החיסון, אבל בה בעת הייתי מקדם גם דברים אחרים שמאפשרים לנו לקדם את הבדיקות, מהירות הבדיקה, נושא הנוגדנים, להגיע למצב שאנחנו יכולים לאפשר לאוכלוסיית ישראל, וכנראה לכל האוכלוסיות, לתפקד גם במצב של העדר חיסון. אלו שתי משימות, ואם אתם צריכים לבחור אחת – חיסון. אבל אם יש לכם אפשרות לקדם במקביל – אנא קדמו במקביל. ואני אומר לכם את זה משום שבעצם כל התקוות של אזרחי ישראל ומדינת ישראל נתונות לכם".

צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

בסיום הביקור אמר גנץ: "אני רוצה להגיד לך, ראש הממשלה, שמדינת ישראל ומערכת הביטחון מתברכות בכל מיני גופים, שכשמחייגים 100, שם קוד, אז הם מתייצבים. לכם עובדי המכון אני מבקש לומר- יכול להיות שהעולם שלכם הוא עולם של הרבה מאוד הישגים גדולים שאף אחד לא יודע עליהם, ופתאום, אותם הישגים שאתם עושים כל השנה והציבור לא נחשף אליהם, הופכים להיות באמת דבר מופלא, דבר גדול. בפגישות שקיימנו, ראיתי ולמדתי את מה שאתם עושים כאן. אני חושב שאנחנו, ההנהגה הלאומית, יכולים להיות מאוד גאים בקיומו של מוסד כזה, בקיומם של אנשים כאלה, בעבודה המאוד חשובה שאתם עושים. נהוג לומר בצבא שהצוות שבטנק ינצח, ופה אנחנו רואים שגם הצוות במעבדה ובסביבתה יכול לנצח. אתם עושים עבודת קודש."

עוד הוסיף גנץ: "אני חושב שהאימפקט של הקורונה הוא מהגדולים שידעה מדינת ישראל מבחינה בריאותית, אבל גם כלכלית וחברתית.ככל שלכם תהיה הצלחה גבוהה יותר, לכולנו ייטב. פרופ' שפירא וכל האנשים כאן, באמת הרבה מאוד הערכה, אנחנו מקווים שאתם תצליחו, אני מאמין שאתם תצליחו, ואני מקווה שזה יהיה מהר ככל שרק אפשר, בתנאים המדעיים שאתם תחשבו שהם מספיק אמינים בשביל שאדם יוכל לקבל את הנוגדן ואת החיסון. תודה רבה לכם".

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
Back to top button