חדשות הארץמבזקים

משרד הביטחון חנך קו ייצור ראשון של עד 2 מיליון מסכות N95 בחודש

בתום מבצע רכש ושינוע בינלאומי מורכב, משרד הביטחון הודיע היום (ראשון) על אבן דרך משמעותית במעבר לעצמאות ייצור מלאה של ציוד רפואי למאבק בנגיף הקורונה. סמנכ"ל וראש מנהל הרכש במשרד הביטחון, אבי דדון, חנך בימים האחרונים במפעל 'שיאון מדיקל' בשדרות את קו היצור הראשון במדינת ישראל, ומהבודדים בעולם, למסכות N95 בדרגת סינון החיידקים הגבוהה ביותר.

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

עם תחילת משבר הקורונה הוביל משרד הביטחון מהלך אסטרטגי להעברת כל ייצור הציוד הרפואי הנדרש (מכונות הנשמה, מסכות, ציוד מיגון ומטושים) לייצור בישראל. זאת על מנת לצמצם למינימום את התלות בייבוא ולהיערך מראש לגל נוסף של תחלואה. בסיוע מנהל הרכש ויחידת השינוע הבינלאומי במשרד הביטחון הוטסו מסין לישראל מספר מכונות לייצור מסכות ולראשונה הובאה לארץ גם מכונה לייצור מיליוני מסכות N95 ברמת סינון מקסימלית (95% ויותר), המיועדות לצוותים רפואיים שבאים במגע ישיר עם חולי קורונה.

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

בימים האחרונים החל מפעל 'שיאון מדיקל' בשדרות בייצור סדרתי של מסכות, שיגיע בשיא לכושר יצור של כ-2 מיליון מסכות N95 בחודש.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון, בני גנץ אמר: "אני מברך על הפעילות החשובה של מנהל הרכש ומשרד הביטחון כולו, המעודד ייצור כחול לבן. מדינת ישראל נמצאת במאבק מול נגיף שגובה חיי אדם, אנו נערכים לגל שני ונמצאים בתהליך של כניסה לשגרת קורונה. המהלך הזה גם מנתק אותנו מהתלות בגורמים זרים, גם תורם לכלכלה הישראלית בתקופה הקשה העוברת עליה, וכמובן גם מספק תעסוקה הכרחית לתושבי הדרום".

סמנכ"ל וראש מנה"ר במשרד הביטחון, אבי דדון הדגיש את החשיבות ביצור עצמי ואמר כי "כחלק מהאסטרטגיה של משרד הביטחון להיות בלתי תלוי ביבוא מחו"ל, אנחנו מכריזים כאן בשדרות על עצמאות ביצור הפריט החשוב מאוד לצוותים ברפואיים, בדרגת הסינון הגבוהה ביותר. אנחנו במנה"ר תמיד נשענים על ייצור ישראלי ורואים חשיבות גדולה, כאשר המשק נמצא במצב כלכלי קשה, בהזרמת עבודה לתעשייה הישראלית, בדגש על הפריפריה".

מנכ"ל ובעלי חברת 'שיאון מדיקל', דניאל לב ציין כי "המכונה שהובאה לישראל עם מנה"ר תהיה מסוגלת לייצר בשיא כ-2 מיליון מסכות בחודש והחל מהשבועות הקרובים המסכות שיעטו הצוותים הרפואיים יהיו מסכות N95 ישראליות, שגם מבוססות על חומרי גלם של התעשייה הישראלית".

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח