חדשות הארץמבזקים

יו"ר ההסתדרות לשר כ"ץ: נחוץ סיוע לענפים שנפגעו במיוחד מהקורונה

במכתב ששלח היום (חמישי) יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד לשר האוצר ישראל כ"ץ, קרא לו יו"ר ההסתדרות להעניק סיוע ייעודי לענפי תעסוקה שנחבלו קשות ממשבר הקורונה. על פי מכתבו של בר-דוד, ענפים אלו – הכוללים את תחומי המלונאות, התעופה, התיירות וההיסעים הפרטיים – נפגעו בצורה מיוחדת, בין היתר בשל העובדה שהיו הראשונים להיפגע ועל פי כל ההערכות יהיו גם האחרונים לשוב לפעילות מלאה. ענפים אלה, מודגש במכתב, מתבססים רבות על פעילות תיירותית, דבר המונע מהם להתאושש ולקבל מענק עידוד תעסוקה שמאושר בימים אלה.

בר-דוד הדגיש כי לענפים אלה חשיבות לאומית – כלכלית ואסטרטגית – ולכן "יש לקדם סיוע ייעודי ולמנוע את קריסתם, בדומה לפיצוי שמוענק לעסקים בשל מצב מיוחד בעורף".

יו"ר ההסתדרות כתב כי הוא "משוכנע שבכוחות משותפים נוכל למצוא את הנוסחה לסייע לענפים אלו לצלוח את תקופת המשבר הנוכחית" וביקש לתאם פגישה דחופה בין הצדדים על מנת לדון בפתרונות יצירתיים לסיוע לענפים אלו.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

במכתבו יו"ר ההסתדרות הביע בפני שר האוצר את הערכתו אודות המאמצים הרבים שנעשים על ידי כלל הגורמים לסייע לענפים אלו לצלוח את החודשים הקרובים וציין כי גם ההסתדרות נרתמה לסייע והנחתה כי כל פעילויות ההכשרה, החינוך וההעשרה של הארגון ומטעמו יתקיימו בשנתיים הקרובות אך ורק בישראל.

ארכיון. ארנון בר דוד. צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

Back to top button