בריאותמבזקים

הדסה עין כרם: צוות מורי הגימנסיה העברית זומנו לבדיקות קורונה

לאור ההתפרצות בגימנסיה נפתח הבוקר (ראשון) האתר בבית החולים הדסה עין כרם בו ניתן לדגום בנסיעה מאות נבדקים. בתאום עם העירייה, מחלקת החינוך והנהלת בית הספר, זומנו הבוקר, להדסה עין כרם, צוות מורי הגימנסיה העברית לבדיקות מטוש מהירות לגילוי וירוס הקורונה. העמדה הוקמה מחוץ לבניין בית החולים עצמו על מנת למנוע כניסתו של הציבור או אנשים החשודים כחולים אל תוך המוסד ואת הדגימות ישנע הצוות הממוגן לבדיקה במעבדות בהדסה.

המתחם החדש יאפשר החל מה-1/6 גם לציבור הרחב להיבדק ולקבל "דרכון רפואי" של הדסה, לשם יציאה מהארץ עם בדיקת קורונה ברת סמכא.

מנכ"ל הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין תיאם עם העירייה, מבצע שלם ומאורגן של דגימות סיקור לכלל מוסדות החינוך בעיר. הרעיון בבסיס הסיקור הוא לגלות את התחלות שרשרת ההדבקה ולקטוע אותן ע"י בידוד הבודדים החיוביים לקורונה עוד בטרם הן מתפשטות למוקד גדול. שיתוף הפעולה הזה צריך לשמש כפיילוט לבחון את ההיתכנות לתוכנית ארצית כפי שהכינה הדסה להתמודדות עם המשך חיים מלאים בנוכחות הוירוס שעדיין איתנו. "בתחנת "הבדק וסע" החדשה שלנו יוכלו להיבדק אזרחי מדינת ישראל, לרבות מי שמתכננים לטוס לחו"ל וזקוקים לאסמכתא רשמית ואחראית של בית חולים להיותם נקיים מקורונה. הם יקבלו מאיתנו אישור כי הם נבדקו במעבדה בעלת סטנדרטים מחמירים ונעניק להם "דרכון רפואי הדסה", איתו יוכלו לצאת מהארץ בהתאם לנהלים שיקבעו מדינת ישראל ומדינות היעד. בנוסף יבדקו בהמשך עוד צוותים חינוכיים באופן מדגמי. כפי שנאמר לא אחת, אני עדיין סבור כי על מדינת ישראל להמשיך בבדיקות נרחבות ככל האפשר בקרב אוכלוסיות לאיתור חולים, הרחקתם מן ההמון ובידודם. אנשי הצוות החדשים בבתי החולים בכל הארץ שהתגלו כחולי קורונה ושליחת צוותים נרחבים לבידוד – רק מוכיחה זאת. עלינו להוסיף ולבדוק את הצוותים הרפואיים והסיעודיים כולם באופן תדיר כפי שנעשה בהדסה".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: דוברות הדסה
צילום: דוברות הדסה
צילום: דוברות הדסה

בסרטון: מנהל תיכון הגימנסיה העברית בירושלים, דני ליבוביץ׳, בבדיקה שלו ושל משפחתו במתחם.

Back to top button