כלכלהמבזקים

אגף כלכלה במשרד החוץ: משבר הקורונה מייצר הזדמנויות חדשות

אגף כלכלה במשרד החוץ אירח אתמול (רביעי) את הנשיא החדש של התאחדות התעשיינים ד״"ר רון תומר למפגש וירטואלי עם שגרירי ישראל באפריקה, באמריקה לטינית והקריביים במטרה למצוא דרכים להקל על חברות ישראליות להיכנס לשווקים חדשים בהן משבר הקורונה מייצר הזדמנויות חדשות.

מאז פרוץ המגיפה, נציגויות ישראל מוצפות בפניות חוצות סקטורים להכיר יכולות וטכנולוגיות ישראליות בענפי הבריאות, טכנולוגיות הפעלה מרחוק, בטחון מזון וניהול משק מים, סייבר וHLS, תעופה, מעברי גבול ועוד. הפונים מבקשים להסתייע בידע הישראלי בהתמודדות של מדינות עם אתגרי המשבר ולאפשר לשווקים המקומיים לפעול בצל הקורונה.

נשיא התאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר, עמד על היכולות של התעשייה הישראלית, מוקדי העניין שלה, בחיפוש אחר שווקים חדשים כחלק מהליך השיקום. תומר הדגיש את חשיבות נציגויות משרד החוץ בכלל ובימים אלו בפרט, הן בשל היכולת לאתר חומרי גלם ומוצרים עבור התעשייה והן בשל היכולת לזהות צרכים במדינות השירות להם ניתן להתאים פתרון ישראלי. הנגישות של הדיפלומטים למקבלי החלטות הוכיחה עצמה במשבר הקורונה בו נציגויות משרד החוץ ביבשות שונות מילאו תפקיד קריטי באיתור, שחרור ושינוע תרופות, מוצרי מיגון ומכונות הנשמה חיוניים.

קראו גם:  ח"כ אייכלר תוקף את ליברמן וקריב: "עם ישראל שילם מחיר כבד על הרוע של שר האוצר"
צילום: משרד החוץ

סמנכ"ל כלכלה במשרד החוץ, יעל רביע-צדוק אמרה כי שגרירי ישראל בעולם נהנים מנגישות למקבלי החלטות ומנהיגות עסקית, הם מזהים הזדמנויות ותפקידנו לחבר אותם ליכולות ישראליות. ישראל היא מותג בינלאומי ודווקא סביב התמודדות מדינות עם המשבר, נוצרות הזדמנויות חדשות. שיתוף הפעולה עם התאחדות התעשיינים מסייע לנו לחזק את המשק ולקדם מעורבות חברות ישראליות בפרויקטים בינ"ל, לייצר חיבורים עסקיים ולהגדיל את היצוא מישראל.

צילום: משרד החוץ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן