חדשות הארץמבזקים

נזקי ההסגר: הדיווח על אלימות במשפחה זינק ביותר מפי 2

משרד העבודה והרווחה מפרסם היום (רביעי) על עלייה חדה במספר התלונות על אלימות במשפחה למוקד 118. בשבוע האחרון (ה-21-28.04 ) התקבלו במוקד 222 תלונות על אלימות במשפחה, בין יום חמישי ה-16.04 ליום שלישי ה-21.04 נעשו 178 פניות למוקד בנושא אלימות בתוך המשפחה. לשם השוואה, בשבועיים הראשונים של חודש מרץ (01-15.03), בטרם נכנסו הגבלות הקורונה התקבלו במוקד 191 פניות. מדובר במגמת עלייה מתמשכת במספר הפניות למוקד.

בעקבות התגברות בקצב הפניות, משיק המשרד את ה"פנייה השקטה" למוקד. מדובר באפשרות לפנות למוקד לייעוץ או לדיווח על אלימות במשפחה באמצעות הודעת טקסט בטלפון 055-7000128.

אמש אירע מקרה רצח בחולון. על פי החשד גבר בן 37 דקר את אשתו בת ה-31 למוות לעיני שני ילדיהם בני ה-14 ו-6 שניסו למנוע ממנו לפגוע בה. כוחות מד"א קבעו את מותה של האישה והמשטרה פתחה בחקירה. הבעל נעצר בתום מצוד אחריו והערב הוא יובא לבית משפט השלום בתל אביב לדיון בהארכת מעצרו.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לכתבה המלאה – לחצו כאן

ראש מינהל שירותים חברתיים במשרד העבודה והרווחה, איריס פלורנטין, אומרת כי למרות העלייה במספר הפניות למוקדים 118 ומוקד 100 של המשטרה הנחת העבודה היא שיש עוד רבים ורבות שלא פונים, למרות התגברות המתח בבית בעת ההסתגרות הביתית. "אחד החסמים בדיווח או בפנייה לייעוץ בנושא אלימות במשפחה היא שבמצבים של הסתגרות בבתים אין את הפרטיות הנדרשת לשם ביצוע הפנייה", אומרת פלורנטין "הקו השקט נועד לתת מענה לאתגר זה".

בסוף השבוע צפוי משרד העבודה והרווחה בשיתוף הוועדה הממשלתית הבין משרדית לטיפול באלימות במשפחה, לעלות בקמפיין טלוויזיה ודיגיטל לעידוד פניות בנושא אלימות במשפחה. חלקו הראשון של הקמפיין עלה ערב חג הפסח והביא לזינוק במספר הפניות. גם בימים האחרונים חלה עלייה משמעותית במספר הפניות למוקד.

שר העבודה והרווחה, אופיר אקוניס: "ההתמודדות עם נגיף הקורונה מחייבת אותנו לפעול בכמה חזיתות במקביל. אחת החשובות שבהן היא התמודדות עם התופעה הקשה של אלימות במשפחה שלמרבה הצער התגברה לאחרונה, כתוצאה מההתכנסות בבתים. בשל המצב הזה החלטנו להקדים את הקמפיין שמעודד אנשים לפנות למוקד 118 ולהתלונן על אלימות במשפחה. אנחנו קוראים לציבור שנחשפו לאירועי אלימות בקרבתם שלא יהססו להתקשר להתייעץ או לדווח".

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

תגובה אחת

Back to top button