מבזקיםצבא וביטחון

יום הזיכרון: 1,510 חללי משטרת ישראל נפלו מאז קום המדינה

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה תש"פ (2020) – לזכרם של 1,510 חללי משטרת ישראל אשר נפלו במהלך שירותם או בעקבותיו מאז ימי קום המדינה ועד היום.

בצל המשך המאבק הלאומי בהתפשטות נגיף הקורונה בישראל והמגבלות הקיימות, השנה נערכים טקסי הזיכרון במשטרה ובכלל, במתכונת מצומצמת וללא קהל. אמש נערך בהר הרצל טקס הצדעה לחללי מערכות ישראל והנחת דגל הלאום על קברי החללים שפתח את אירועי יום הזיכרון. כמדי שנה, מיד לאחריו החלו קצינים ושוטרים להניח את דגלון ישראל על קבריהם של חללי המשטרה בבתי העלמין ברחבי הארץ.

שוטרי ומתנדבי משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול נמצאים מדי יום בחזית המאבק בטרור, בפשיעה ובשמירת בטחון הפנים. השוטרים מונעים ומגנים בגופם פעם אחר פעם על ביטחונם ושלומם של אזרחי מדינת ישראל, בגבורה ובחירוף הנפש. מאז טקס יום הזיכרון אשתקד, נוספו למצבת השכול של משטרת ישראל עוד 12 חללים. ביום הזיכרון שיחל היום בערב, נתייחד עם זכרם של 1,510 חללי משטרת ישראל אשר נפלו במהלך שירותם או בעקבותיו מאז ימי קום המדינה ועד היום.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר אמש בטקס הנחת דגל הלאום בהר הרצל: "יום הזיכרון עוטף ומאחד את כולנו בתחושת כאב וגעגוע לחללים, אשר מסרו נפשם בהגנה על ביטחון המדינה, בלוחמה בטרור, במאבק בפשיעה ובשמירה על הביטחון והסדר. פניהם ושמותיהם מייצגים את החברה הישראלית כולה. כוח רב טמון בזיכרון, והוא הכוח המניע אותנו להמשיך את דרכם של אלו שנפלו על משמרתם. בתקופה האחרונה אנו נמצאים בעיצומו של אירוע עולמי ולאומי, המחייב אותנו להתמודד עם אתגרים שטרם ידענו כמותם. אולם לנגד עיננו עומדים כל העת זכרם ומורשתם של החללים והערכים שהותירו אחריהם, ערכי המוסר והצדק, היושר, האומץ ואהבת המולדת".

היום פרסם מ"מ המפכ"ל לשוטרים איגרת מיוחדת ליום הזיכרון ובה כתב: "אנו ניצבים אל מול אנדרטת ההנצחה, מתייחדים עם זכר המפקדים, השוטרים, הלוחמים והמתנדבים– חברינו ועמיתנו, אשר נפלו על משמרתם. הצער והאובדן מלווים אותנו בכל עת, ואף על פי כן יום הזיכרון נותר מיוחד. ביום זה מתעטפת המשטרה כולה בתחושת התייחדות מלכדת ועמוקה סביב זכרם של חברינו. עלינו, מפקדי ושוטרי משטרת ישראל מוטלת האחריות להיות, כמו תמיד, לסיוע, לשמירה ולהגנה על ביטחונם של אזרחי ותושבי מדינת ישראל. אחדותנו הכרחית היא, שכן בה טמונים כוחנו ועוצמתנו כארגון וכחברה, זהו הציווי שהותירו לנו חללי משטרת ישראל במותם".

בהמשך האיגרת, פנה מ"מ המפכ"ל למשפחות השכולות וכתב: "אני יודע שאין במילים אלו כדי להקל על הכאב. המשטרה מחבקת אתכן. כל נופל – עולם ומלואו שאבד ולא ישוב עוד, וכל משפחה שכולה – אין שיעור ליגונה ולסבלה. הקשר החם שלנו עמכן, הוא אשר נותן לנו את הכוח להמשיך הלאה, לחזק את ביטחונם האישי של אזרחי המדינה, ולבצר את עוצמתה של החברה הישראלית. בשם שוטרי משטרת ישראל ומפקדיה, אני מצדיע לזכר החללים".

יהי זכר הנופלים ברוך.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button