מבזקיםפוליטי / מדיני

ליצמן עוזב את תפקידו: הודעתי לנתניהו על רצוני לשמש כשר השיכון

שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן הודיע היום (ראשון) באופן רשמי כי ביקש מראש הממשלה בנימין נתניהו לסיים את תפקידו במשרד הבריאות ולשמש במקום זאת כשר השיכון.

"אחרי כעשור במשרד הבריאות, במקביל לתהליך יישום אסטרטגיית היציאה ממשבר הקורונה בישראל, ולקראת הקמת ממשלה חדשה, הגעתי להחלטה שלא לחזור למשרד הבריאות בפעם הרביעית, ולהעדיף להוביל מהלך רחב לפתרון מצוקת הדיור בישראל במשרד השיכון" הודיע היום ליצמן.

"כמי שעומד בשנים האחרונות בראש מערכת הבריאות בישראל (כסגן שר, כסגן שר במעמד שר, וכשר הבריאות) אני יכול לומר בפה מלא ובלב בוטח כי מערכת הבריאות שלנו חזקה ויציבה. תוחלת החיים בישראל גבוהה מול רוב מדינות העולם. למרות האתגרים והמורכבות, ולמרות שיש צעדים לעשות ונושאים שיש לשפר כדי לייעל את המערכת, עדיין מערכת הבריאות בישראל מובילה בתחומה, מקצועית ואיתנה, בהשוואה למדינות העולם, וביחס להיותה לפני עשור" הדגיש.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ליצמן הוסיף כי "במהלך השנים האחרונות העלנו את נושא הבריאות לראש סדר היום הציבורי. זכיתי לקדם רפורמות מרחיקות לכת במערכת הבריאות, להצעידה קדימה בכל פרמטר, לטובת כלל אזרחי ישראל, ללא הבדל בין המגזרים והאוכלוסיות. הצבתי מספר יעדים נדרשים ובעזרת השם עמדתי בהם בהצלחה. ביצענו רפורמה חברתית בטיפולי שיניים לילדים עד גיל 18, ובשנה אחרונה גם למבוגרים. הובלנו בהצלחה רפורמה בבריאות הנפש, יזמנו רפורמה במערך הסיעוד, הבאנו רפורמה חשובה במכשירי MRI, יישמנו רפורמה דרמטית בסימון המזון, עשינו מהפיכה בשירותי הרפואה בפריפריה במטרה לצמצם את הפער בתוחלת החיים בין המרכז לפריפריה, הקמנו בית חולים ציבורי חדש באשדוד, הגדלנו את תקציב משרד הבריאות למספר שיא של כל הזמנים, הכפלנו את סל התרופות למען ציבור החולים, והצלנו נפשות רבות בסיוע ועזרה למאות אלפי פניות ציבור בשוויוניות מלאה וללא אפליה".

"אני קורא לאשר וליישם את הסיכום אליו הגעתי מול שר האוצר כחלון ביחד עם ראש הממשלה נתניהו, מיד אחרי הבחירות הראשונות, להשקעה היסטורית של מיליארדי שקלים לטובת מערכת הבריאות במקביל להעלאת מס הבריאות בכ-0.5 אחוז. כמו"כ יש לקדם את הקמת 2 בתי חולים שהתחלנו, ע"ש פרס בדרום (באר שבע) וע"ש בגין בצפון (קרית אתא), ולקדם הקמת מרכז לאומי לריפוי סרטן באמצעות פרוטונים." אמר.

צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

"אני גאה בתפקוד הנוכחי של מערכת הבריאות במשבר הקורונה. קיבלנו החלטות דרמטיות לטובת אזרחי ישראל, בראשם היינו ראשונים לסגירת הכניסה לישראל מסין ומדינות נוספת במזרח, מה שהוכח כנכון וקריטי" ציין השר ליצמן והוסיף, "אני גאה בעומדים איתי בראש מערכת הבריאות בעת חרום זו. בראשם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, המשנה למנכ"ל פרופ' איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי, ראש מינהל רפואה ד"ר ורד עזרא, וכל הנהלת משרד הבריאות. אני חש סיפוק מהמדיניות שהובלנו במשבר הקורונה, בזכותה ובעזרת השם, הגענו עד כה להישגים רבים, לשליטה בנתוני החולים והנפטרים, לגידול במספרי הבדיקות ולמשמעת ציבורית רחבה ביחס לשמירת ההוראות לריחוק חברתי, שהתבררו כמצילות חיים ומונעות תחלואה".

"בל נטעה" הדגיש ליצמן, "סכנת הקורונה לא חלפה. אנו נאבקים למניעת התפשטות נגיף הקורונה יום יום, שעה שעה, 24 שעות ביממה. אנחנו נדרשים לשמור בקפדנות על כל ההוראות והכללים, כדי להציל חיים ולמנוע הידבקות אפשרית וחזרה אחורה של ההוראות".

"אני מלא הערכה והוקרה, שלא לומר התפעלות והערצה, לצוותים הרפואיים של מערכת הבריאות שלנו. הרופאות והרופאים, האחים והאחיות, הם נכס אסטרטגי למדינת ישראל. אין אח ורע למסירות ולהשקעה שלהם, של אנשי מד"א וכל העוסקים בהצלת חיים במעבדות הרפואיות, בבתי החולים ובקופות החולים.

אני סומך על ראש הממשלה בנימין נתניהו שיידע להמשיך להוביל את מערכת הבריאות בימים לא פשוטים אלה. אשתף פעולה באופן מלא עם שר הבריאות הבא שימונה בקרוב, כדי להביא להמשך הובלת המאבק בנגיף קורונה עד לניצחון, בעזרת השם, למען בריאות אזרחי ישראל", ציין.

עוד אמר: "לצערי, משבר הקורונה גם חשף תופעה קשה ומצערת שיש למגרה ולמנוע המשך קיומה. ציבורים שלמים בראשם הציבור החרדי בישראל מתמודדים עם גילויי הסתה, הכללה והכפשות. זו תופעה שלא נוכל להשלים עימה. אני, יחד עם חבריי ביהדות התורה ובש"ס, נפעל למנוע תופעה זו, נדאג להגן על מקומם, זכויותיהם וצרכיהם של בני הציבור החרדי, שהם אזרחים הנשמעים להוראות הרבנים והחוק".

"אני מברך את רה"מ ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו ואת יו"ר הכנסת ויו"ר כחול לבן בני גנץ, על מאמציהם להקמת ממשלת אחדות בישראל. כולי תקווה ותפילה שזו אכן תקום בקרוב, בעזרת השם, ושזו תהיה ממשלה טובה לישראל, שתפעל למען צורכי כל האוכלוסיות והמגזרים, ביציבות ובאחריות" סיכם השר יעקב ליצמן.

3 תגובות

  1. לא נורא ליצמן בקרוב כל החבורה הזה בכלא ביבי כץ דערי ביטן אמסלם לתפארת בית המחוקקקים נוכל מגן על נוכל

Back to top button