חדשות הארץמבזקים

מספר המובטלים עקב משבר הקורונה צפוי לעבור את המיליון

שירות התעסוקה מפרסם היום (חמישי, 23.4.2020) את נתוני האבטלה המעודכנים. על פי הנתונים, מספר הנרשמים בשירות התעסוקה עקב משבר הקורונה (מתחילת מרס ועד היום) צפוי לעבור בסוף השבוע את המיליון: מדובר על 995,666 דורשי עבודה, מהם 88% בחל"ת ו-7.2% פוטרו; (השאר התפטרו או שאינם תובעי קצבה כלשהי).

מספר הנרשמים באפריל בלבד: 145,269

לפי נתוני שירות התעסוקה, מספרם הכולל של דורשי העבודה בישראל הוא 1,125,814 – שיעור דורשי עבודה של 27.05%. אתמול (שלישי, 22.4.2020), נרשמו בסה"כ 8,398 דורשי עבודה (לעומת יום שלישי האחרון 21.4.2020, שבו היו 7,565 נרשמים)

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מאז העדכון האחרון אתמול בשעה 16:00 ועד היום ב-16:00, נרשמו 5,315 דורשי עבודה

3,840 מבין אלה שנרשמו כדורשי עבודה הנמצאים בחל"ת מאז החל המשבר, דיווחו מתחילת השבוע באתר שירות התעסוקה כי חזרו לעבוד. הערכת שירות התעסוקה היא שישנם כמה אלפים נוספים שבפועל חזרו לעבודה, וטרם דיווחו לשירות על כך

רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה אמר כי "אנו ממשיכים לראות גם ביום זה ממש כי עסקים, קטנים וגדולים ואפילו החברות והגופים החזקים ביותר במשק, ממשיכים להוציא מאות ואלפי עובדים לחל"ת, ולדאבוננו גם לפטר. ככל הנראה, חלק מהישראלים שחזרו לעבודתם השבוע לא עידכנו עדיין את שירות התעסוקה, אך גם אם מדובר בכמה אלפים נוספים, ברור שמספרם של אלה שאיבדו את עבודתם השבוע – יותר מ-30 אלף – הוא גבוה בהרבה. לא זו המגמה שרצינו לראות אחרי פסח. אנו גיבשנו תוכנית חירום להחזרה מהירה של המובטלים לעבודה ככל שהמצב הבריאותי יאפשר זאת. גם בימים אלו, שירות התעסוקה מייצר פתרונות עבור אלפי מובטלים המבקשים לחזור למעגל העבודה ומחבר בינם לבין מעסיקים הזקוקים לעובדים דווקא בימים אלו, אולם מטבע הדברים ההיקפים קטנים שכן המצב השבוע עדיין רחוק מחזרה לפעילות מלאה".

שירות התעסוקה ממשיך בהעברת הדיווחים לביטוח הלאומי הכוללים את פרטיהם של 200 אלף רשומים בכל יום עד סוף החודש, על מנת שיוכל לשלם לכולם את דמי האבטלה להם הם זכאים במועד.

ארכיון. צילום: באדיבות שירות התעסוקה

Back to top button