בריאותמבזקים

היה על סף מוות: חולה קורונה בן 45 שאושפז במצב קשה שב להכרה

מבית החולים וולפסון בחולון מגיעות היום (שני) בשורות טובות על חולה קורונה שהיה במשך 29 ימים מונשם ומורדם ומחובר למכשיר האקמו לאחר ששב להכרה מלאה.

לפני כחודש הגיע לבית החולים וולפסון מטופל בן 45 ללא מחלות רקע ואושפז במצב קשה. ב-25 במרץ הוא חובר למכונת לב ריאה (אקמו) וביום חמישי התעורר. לאחר שכבר היה על סף מוות הוא ניצל בזכות הטיפול המסור של הצוות המטפל בהובלת ד"ר זיו רוזמן, ד"ר חגי דקל וד"ר אריה סורוסקי.

כעת מצבו יציב, הוא נגמל ממכשיר האקמו ומתקשר עם סביבתו, כאשר אשתו, שגם החלימה מקורונה, נמצאת לצידו.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ד"ר חגי דקל, מנהל המחלקה לניתוחי לב-חזה וראש צוות האקמו בביה"ח אמר כי "לבית החולים וולפסון יש ניסיון עשיר מאד בשימוש במכשיר האקמו בילדים ובמבוגרים שזקוקים לחיבור למכשיר אחרי ניתוח לב. אנחנו שמחים שאנו יכולים להשתמש בכל הידע והניסיון הרב שצברנו עכשיו במשבר הקורונה ולהציל חולים שנזקקים למכשיר ובעצם להציל את חייהם."

עוד ציין ד"ר חגי, "אנו גם שמחים מאד כשאנו נקראים ויוצאים עם צוות מיוחד לבתי חולים אחרים ללא מכשיר אקמו לחבר גם שם חולים לאקמו ולהביאם להמשך טיפול אצלנו בוולפסון. חשוב לציין שהחיבור למכונת האקמו דורש עבודת צות עם טכנאי מכונת לב ריאה ואחיות חדר ניתוח וללא עזרתם ויכולתם המקצועית לא היינו יכולים להפעיל את מערך האקמו המפותח כל כך שלנו".

ד"ר אריה סורוקסקי, מנהל המחלקות לטיפול נמרץ בוולפסון אמר כי "כעת כשהוא בהכרה מלאה ונושם בכוחות עצמו ללא שום תמיכה נשימתית אני רוצה להוקיר תודה לרופאים הנפלאים מהמחלקה לטיפול נמקץ שטיפלו בו: ד"ר יוליה חייפץ, ד"ר גירש זהבה, ד"ר בוריס רוזבסקי ולכל הצוות הנפלא בבית החולים".

ד"ר זיו רוזמן, רופא בכיר במחלקות לטיפול נמרץ בוולפסון: "אני מאושר שכל העבודה הקשה הביאה להצלת חיים. אלו הרגעים והמקרים שזוכרים לכל החיים ונותנים לנו כח ומוטיבציה להמשיך לעסוק ברפואה למרות השעות הארוכות והלחצים המתמשכים שאנו חווים".

ארכיון. צילום: דוברות וולפסון

Back to top button